Poslíčči nebo ledviny?

microfon
16. srp 2018

Ahoj, prosím o konzultaci zkušenější ... začínám už 42 tt a poslední týden mě začala hodně bolet záda, bedra, čím dál víc .... až to včera vygradovalo tak, že celý večer i noc mi chodili v návalech cca 10 - 15 min křeče jako pra:: do beder, které trvaly těch 30 s až minutu a mezitím tedy záda bolí taky jako čert ... vubec jsme se nemohla vyspat a jen lítala na wc, protože mě to nutí chodit pořád na malou .... ale při malé potřebě to nijak nepálí a ani močák mě uplně nebolí ...
Byla jsem dnes na poradně v porodnici a doktorka říkala, že to budou typičtí poslíčci, ledviny vyloučila ... já dosud měla po dobu už skoro 4 týdnů jen poslíčky klasické vepředu s tvrdnutím břicha a spíš nebolestivé, jen tlaky v intervalech ... no klasika ..... ale tyhle dle dr poslíčci do zad - to je neskutečnej masakr ... Je ale pravda, že na ty záda zabírá teplo, to by se naopak při zánětu asi horšilo ale zas na ledviny by ukazovalo, že jsem poslední dny docela otekla,ač jsem na to ani přes ta vedra vubec netrpěla.

jinak porod to není, ted jsem se vrátila z té kontroly a nevypadám na to ;) ... ale co mě zajímá, je jestli někdo z vás měl stejnou zkušenost, že by to opravdu byli poslíčči čistě jen ze zad a nebo se vám spíš stalo, že ke konci těhotenství přibyl i problém s ledvinami ?

cinam
16. srp 2018

Měla jsem to teď ve 29tt, jen jedno ráno a pak už ale nic. Bolest to byla teda děsná až se mi dělalo mdlo. Vzhledem k nízkému týdnu jsem byla hned na gyndě a taky měli podezření na ledviny. Ale moč byla v pořádku. Asi teda buď prdy nebo první poslicci 😀 ale myslela jsem si že poslicci až tolik nebolí 🤔 ale nevím, nemám předchozí zkušenost.

microfon
autor
16. srp 2018

@cinam děkuji za odpově´d ... no ty klasické břišní ze stahu dělohy v žádném případě takhle nebolí, ikdyž umí taky potrápit - ty už mám skoro měsíc denně,..... ale tohle byly opravdu jen samotná záda a v noci mě to neustále budilo a nejradši bych si ty záda uřízla nebo mlátila hlavou do zdi .... si právě říkám, že kdyby to byly ledviny, tak to chci řešit, protože to by bylo uplně na mašli, jít rodit s tímhle plus až se k tomu přidá porodní bolest v kříži a stahy dělohy ...

tulikiss
16. srp 2018

rekla bych ze si u porodu uzijes krizovy bolesti, ledviny by bolely porad a clovek nemuze sedet, pomaha na to chodit i kdyz to i u toho silene boli..ale aspon ja u ledvin nedokazala chvilku sedet a bolesti lezla po zdi. ale je pravda ze ledviny a porodni bolesti co jdou do zad jsou hodne podobne.

janyshka
16. srp 2018

Mate zkontrolované ledviny ultrazvukem? Je nutne vyloučit dilataci ledvinne panvicky...

microfon
autor
16. srp 2018

@janyshka - to právě nemám, doktorka z fleku řekla, že jde o poslíčky a tím to uzavřela, sono dělala jen na váhu mimča ... mě to jen vrtá hlavou, nejsem žádná cíťa ale jak je to dost silné, tak nerada bych to podcenila .. pořád si doufám v přirozený porod 🙂

penelope87
16. srp 2018

@microfon To jsou stahy. Měla jsem je taky víc do zad. Pravé kontrakce pak poznáš tak, že to bude tahle, ale větší bolest a do toho se ještě stáhne celé břicho.

priefi
17. srp 2018

@microfon ja mela teda takovy porod, ale otevrena jen na 1 cm, zasekana jak nevim co, ale na monitoru nebo merici, nebo co to bylo, kontrakce potvrzene. Nechali si me v porodnici a ja byla stale na 1 cm, bolesti zacaly ve 3 rano, kolem 21h mi dali injekci pravdy, ktera zastavi poslicky, ale pokud to je na porod, rozjede ho. Me to otevrelo do pulnoci na 4 cm a pak zase stopka a na zaver po 8h se zacala manualne otevirat branka. Moje rada zni (pokud uz nemas po porodu), jed do porodnice, nenech se odbyt, chtej injekci pravdy a uvidis, zda to jsou poslicci nebo kontrakce. Pokud kontrakce zacnou po teto injekci otevirat a zastavi se, chtej oxitocin. Preji hodne stesti!

priefi
17. srp 2018

@cinam ja toto mela v 28tt a dr.na me koukal, jakobych z dubu spadla a ze mam priste upalovat do porodnice, ze jsem mela vice stesti nez rozumu. Ale u me navic se zkratil pri tom cipek a o dost. Magnesko mi nastesti zkracovani cipku zastavilo, ale bricho mi tvrdlo nonstop

cinam
17. srp 2018

@priefi me meril cipek a mam 38 mm, tak snad dobry. ale taky rikal, ze kdyby se to opakovalo tak do porodnice. magnesko beru uz od 16tt, tvrdne mi bricho hlavne po celym dnu v praci kdyz sedim.

lobella
17. srp 2018

Ja mam stejnou zkusenost, mam tak jednou do tydne bolesti do zad, take to chodi ve vlnach, kdy je to hrozne, pak par minut uleva, kdy je to snesitelne, poprve se mi to objevilo ve 27tt po tehu cviceni a od te doby kazdy tyden aspon jednou, bricho mi u toho tvrdne jak kdy, dr mi na to nic nerekla, ani cipek nekontrolovala, jen divne koukala, kdyz jsem rekla, ze ty bolesti trvaji nekolik hodin, nekdy i cely den a tepla sprcha nezabira, pry poslicci neboli a jsou to stahy bricha, ze spis me boli zada, ze to v tehu se stava, jenze ja bricho skoro zadne nemam, a je to v pravidelnych intervalech, ted jsem 29tt a bojim se, ze tahle bolest bude u porodu, pac uz ted je desns

microfon
autor
18. srp 2018

Všem děkuju za odpovědi, .....tak to nakonec byl ten porod, od utěrka se mi tím postupne otvíral cipek😁 .... No až náhodou bude někdo něco podobného hledat... Ale upřímně doufám, že to potká co nejméně z vás, nebo aspoň ne v takové intenzite😉

priefi
18. srp 2018

@microfon gratuluji k miminku a preji hodne stesti 😊

lobella
18. srp 2018

@microfon gratuluji🙂tak v mem pripade doufam, ze tam mrnous jeste aspon tech 7 tydnu vydrzi

priefi
18. srp 2018

@lobella v prvni rade trvej na tom, aby Ti zkontrolovala cipek. Pokud odmitne, pri dalsich techto stazich jed do porodnice. Ono to muze mit vic duvodu, muze se jednat o zkracovani cipku, ale taky o infekci, nebo je o klasicke stahy delohy ala priprava, ale jsi citlivejsi a diky tomu to citis bolestiveji. Magnezko beres? Pokud ne, doporucuji si dat alespon, az to zacne.

lobella
19. srp 2018

@priefi kdyz mi tvrdne bricho, coz chapu jako trenovani ztahu delohy, to neboli vubec, ale jak zacnou zada, jsou to krece jak na ms akorat do zad , hlavne leva polovina a to pak musim rozchazet ty bolesti, kdyz je ta nejvetsi vlna bolesti, tak zase v preklonu to preckat, to uz chodit v tu chvili je hodne neprijemne, ale jak to orijde, tak to zase samo odejde po par hodinach, magnesko beru kvuli krecim do nohou, ale zabiralo mi jen 3 tydny a ted to mam zas, tak nevim, jestli mi nezvysi davku, na ko jdu za 2 tak uvidim

priefi
19. srp 2018

@lobella tohle je spatne, trvej na tom, aby zkontrolovala cipek. Jeste me napada, kdyz Ti nechce kontrolovat cipek, nemas nahodou vcestnou placentu? Pokud by Te to zase chytlo, radeji jed rovnou do porodnice, tam Te zkontroluji a kdyby bylo neco spatne, udelaji kroky, kterym pomohou. Kdyby se jednalo o zkracovani cipku, muzou to pozastavit, kdyby duvodem byla infekce, podlecit a kdyby to bohuzel uz bylo s nebezpecim porodu, pichnou Ti kortykoidy, aby miminku se vyvinuly plice a lepe zvladlo pripadny predcasny porod.

priefi
19. srp 2018

@lobella jeste me tak napadlo, ze muzes jit k obvodni na preventivku, aby Ti vzala moc a zkontrolovali tak, zda nahodou tam neni nejaka infekce (pokud by byla v pochve, i v moci by se to mohlo projevit diky zbytkum vytoku, ktery jde s moci do zkumavky)

lobella
19. srp 2018

@priefi diky za tipy, rikam si, ze kdyby to byla infekce, bude me to zlobit porad, ale je to nepravidelne, jednou za tyden, pak treba dvakrst v tydnu, pak zase delsi pauza...placentu bych mela mit ok, nikdy nic nerikala, jen ze je na predni strane, ale spravne ulozena, to by me snad i kontrolovala drive nez po 6 tydnech jak chodim, utz mi dela na kazde ko jednou za 6 tydnu...jinak rozbory moci mi delali cca 3 zpet kvuli kardiologii a vse v poradku

microfon
autor
19. srp 2018

Děkuju všem za podporu rady, byl to nakonec porod, takže dva dny krizových kontrakcí bez těch klasickych v nepravidelných intervalech až do finále opravdu přivedlo našeho prcka na svět😀

priefi
20. srp 2018

@lobella co 6 tydnu 😱 v tak pokrocilem tehu by se melo chodit min.co 4 tydny

lobella
20. srp 2018

@priefi do ted jsem chodila co 6 tydnu, ted jdu poprve po 4,asi to ma kazdy dr jinak, kamaradka zase chodila od pocatku co 4 tydny, holt si kazdy nastavi nejaky interval

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru