Prosím o názor a uklidnění ❤♥️. Blíží se porod?

lucinkafialova
2. únor 2021

Ahojky holky tak dneska vecer me prepadli bolesti moc jsem toho nenaspala a byl to sileny tlak do spodku do konecniku jak kdyz se vam chce na velkou ale nejde to a do krize ze stvrdne cele bricho a najednou bolest usoudila jsem ze to jsou asi nepravidelne kontrakce ale dali se krasne prodychat rano ze me odesla hlenova zatka a ted taky prijde bolest prodycham a dobry sice je to silnejsi a silnější ale nejsou prave ty intervaly co maji byt myslite si ze se blizi porod?jsem prvorodicka a vse je pro me nove 🙂..... sprcha na bolest nepomaha to ani trochu nezebaralo ale je to uleva na spodek takze jsem z toho docela divoká jak zvládnu pak az budou bolesti po 3.minutach moc dekuji za rady na dychani a cokoliv co ulevi cloveku ♥️❤

veruuu_kubesovic
2. únor 2021

@lucinkafialova já být tebou jedu do porodnice 🙂 nevím, v kterém jsi týdnu ale takhle může začít porod...

lucinkafialova
autor
2. únor 2021

@veruuu_kubesovic zitra zacinam 40tt prave a zitra mam i prvni termin porodu 🙂

veruuu_kubesovic
2. únor 2021

@lucinkafialova a teď máš pravidelné kontrakce nebo nepravidelné? pokud nepomůže sprcha, sbalila bych vše potřebné a jela směr porodnice, neřeš jak to dáš...nasměruj se, že co nejdřív můžeš mít miminko v náručí a to bude skvělý "hnací motor" pro tebe 🙂 každá z nás to zvládne, já dokonce 2x...

lucinkafialova
autor
2. únor 2021

@veruuu_kubesovic prave ze jsou nepravidelne a treba 3 za hodinu pak je klid a pak zase ze to není v intervalech tak prave z toho jsem na vaskach ....ze chvilku si myslim ze uz pojedem a pak to odezní a to je takova uleva no sprchu ted pujdu dat nebo spise vanu

zuuzav
2. únor 2021

@lucinkafialova ja bych jeste pockala v domacim prostredi... Jestli nejsou kontrakce pravidelne a castejsi, jeste to uplne nehrozi😉. Muze jit i o poslicky. Hod se do klidu, dej si koupel a uvidis.

gruyerre
2. únor 2021

@lucinkafialova já bych teda jela do porodnice. Kontrakce nemusí být pravidelné a může to být porod

lucinkafialova
autor
2. únor 2021

@zuuzav nejsou prave ze a voda nepomaha prave ze a je mi divne ze me to drzi od noci a furt nic zadna pravidelnost

lucinkafialova
autor
2. únor 2021

@zuuzav je pravda ze jsem se zase zacala čistit jeste 🤔😥

misu8
2. únor 2021

Mně to takhle začalo ráno, cca 3x do hodiny nepravidelné kontrakce, celkem bolestivé i do konečníku. Kolem 22 h začaly být pravidelné po 8 minutách. Pak se během půl hodiny zkrátily na 5 minut a už dost silné. Začala jsem i dost krvácet. Tak jsme jeli. Někdy po půlnoci jsem šla na sál a malá byla venku ve 3.45. Takže klidně se ti může rozjíždět porod. Ale jak to bude rychlé, těžko říct.

lucinkafialova
autor
2. únor 2021

@misu8 ano sileny tlak do konečníku jako pocit na velkou ale nejde to

lenerka1
2. únor 2021

To vypadá na rozjíždějící se porod...teda u mě byl, já si toho nevšímala a dál myla okna, pak jsme se navečeřeli, dali díl seriálu (u toho mě to furt honilo na WC) a jeli jsme, až když se kontrakce nepravidelně střídaly po 3 a 7 minutách, ale mám porodnici 10 minut autem a chtěla jsem dojet co nejpozději. No, ale pokud je takový tlak na konečník a nic z toho, tak bych vzala zrcátko a koukla, jak to vypadá, nebo aspoň zavolala do porodnice na poradu. U druhého jsem neměla žádné kontrakce a nechali si mě tam z poradny, že už mám půlku porodu za sebou a jen díky tomu jsem neporodila doma (kontakce začly až 30 minut před narozením malé a žádné velké intenzity).

terezanovotna30
2. únor 2021

Myslím, že se pomalu rozjíždí porod. Já měla druhý porod celou dobu kontrakce nepravidelné, vůbec to nemělo žádnou pravidelnost. Do porodnice jsem jela s prasklou vodou a nikdo mi tam podle kontrakcí nevěřil, že "rodím". Vnitřně mě nevyšetřovali skoro 12 hodin. Až když říkám, že mě to opravdu nutí tlačit, tak mě teda vyšetřili a byla jsem na 10 cm. Až když jsem byla na těch 10 tak to " konečně" jelo po třech minutách 😁.

misu8
2. únor 2021

Každý to má trochu jinak. Tak bych pro jistotu jela. Já ten tlak na konečník měla právě už od rána. Bylo to už dost bolestivé. Ale v noci, až když jsem šla na sál, se ten tlak na konečník ještě o hodně zvětšil a nutilo mě to samo od sebe tlačit. A i ty kontrakce najednou byly o dost silnější. Zpětně by to člověk asi poznal, ale dopředu dost těžko.

lenerka1
2. únor 2021

Jinak dýchání při kontakci pomalé, klidné, co největší nádech do břicha a pomalý výdech, prý to i zkracuje dobu porodu. A ano, jak píše misu8 , tělo si pak ke konci nutí tlačit samo, na to už jsem úplně zapomněla 🙂.

misu8
2. únor 2021

@lenerka1 přišlo mi to i docela vtipné. Než mě sestřička odvedla z hekárny na sál, tak se mě ptala, jestli už cítím tlak na konečník a já nevěděla, co jí říct, když ho cítím už od rána 😀. Tak mě odvedla a tam teprve přišla tak silná kontrakce s tlakem a nucením na tlačení, že mě to v tu chvíli úplně složilo a okamžitě jsem se sesunula na bobek. Vůbec jsem v tu chvíli nezvládla stát 😄.

goovana
2. únor 2021

@lucinkafialova no asi bych jela do porodnice natočí si te a uvidi
Buď te ještě pošlou domu nebo si te tam nechají
Ale radši 100x zbytečne než jednou pozdě 🙂

lenerka1
2. únor 2021

@misu8 Jo to jsou ty veselé "historky z natáčení". U prvního mi PA říká, že jdeme tlačit...já na ni vyvalila oči a zeptala se jen něco v tom smyslu jakože "už?" Furt jsem čekala na tu nesnesitelnou bolest, co mi bude kroutit palce u noh a ono pořád nic takového 🙂

klokanka31
2. únor 2021

@lucinkafialova Na pravidelný kontrakce nečekej a uháněj do porodnice, já takhle málem porodila doma 🤔

klokanka31
2. únor 2021

@zuuzav Pěkná hloupost...

adela1399
2. únor 2021

@lucinkafialova jed hned do porodnice😳...taky jsem měla nepravidelné a chteli mně poslat domu a za 3-4h byla malá na světě je to pak strašně rychlý u někoho 🙈

haaaluska
2. únor 2021

@lucinkafialova to som mala aj ja cely den ale keď som vstala a cosi teple zo mna vyšlo šli sme do porodnice.Voda to nebola ta praskla až při kontrakcii a od prijatia na box za 2 hodky som porodila

eithelwing
2. únor 2021

Nepravidelné kontrakce se zvracením jsem měla tři dny, pak se teprve dcera narodila. Bohužel spát se nedalo, jíst se nedalo, tak to bylo dost náročné. Ale pokud nemáš porodnici hodinu cesty, nechala bych se pro klid zkontrolovat, a pak třeba jela zase domů.

lucinkafialova
autor
3. únor 2021

Holky tak vcera vecer v 7 hodin pravidelne kontrakce jeli jsme do porodnice a dnes rano v 6.50 se nam narodila dcera ♥️❤ bylo to dost narocene ale stoji to za to ❤

odula
3. únor 2021

@lucinkafialova já věděla že nepíšeš proto, že rodis!! Ha!! Gratuluju strašně moc 🌹🌹🌹

terezz29
3. únor 2021

@lucinkafialova moc blahopřeji!

lucinkafialova
autor
3. únor 2021

@odula děkuji bylo to narocne ale stoji to za to 🙂

veruuu_kubesovic
3. únor 2021

@lucinkafialova moc gratuluji a přeji hlavně zdravíčko vam oběma ❤❤❤

klokanka31
3. únor 2021

@lucinkafialova Moc gratuluju 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru