Nízko uložená placenta. Jak vysoko musí být, abych mohla rodit přirozeně?

Zodpovězené
2. zář 2022

Dobrý den,

v polovině těhotenství mi zjistili vcestnou placentu, která se začala vytahovat nahoru. Nyní jsem ve 29. tt a placenta je 2 cm vysoko.

Chtěla jsem se zeptat, kolik cm musí být, aby bylo možné rodit vaginálně a ne císařským řezem.

Je ještě šance, že se dostatečně vytáhne?

Děkuji

Dobrý den,

placenta by neměla zasahovat v oblasti vnitřní děložní branky. Je dobře, že se Vaše placenta dostala výš a je velká šance, že s růstem dělohy bude už mimo dolní děložní segment.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová