Placenta praevia, krvácení a hospitalizace. Jak to dopadlo u Vás?

crutela
31. črc 2020

Ahoj holky, jsme tu nová, ale diskuzní forum znám.
Jsem 26+5tt a byla mi zjištěna vcestná placenta, která vede přes porodní cesty a do toho všeho tam mám ještě cévy.
Lezim už od pondělí v nemocnici, kde se krvácení zmírnilo, ale po wc obcas trochu krve utřu.
Musím se hodně šetřit. Doma mám dvouletou holčičku, tak mě zajímá, jak dopadli Vaše zkušenosti s vcestnou placentou.

Děkuji za podporu!

deaneira29
31. črc 2020

Ahoj mě na to přišli taky v 26tt. Strávila jsem dva dny na cekatelskem pokoji na porodním s kapackami a kortikoidy a čekalo se zdá se tělo umoudri a zastaví se krvácení, pokud ne musel by syn ven. Tento problém ohrožuje hlavně matku hrozí ztráta krve která může být fatální, nechci tě strašit, ale je potřeba tuto diagnózu brát fakt vážně. Nakonec se tělo umoudrilo a já si ještě 3 týdny polezela na rizikové oddělení. Po propuštění přísný klidový režim a magnezko. Placenta se může vytáhnout až klidně po 34 tt. Mě připravili na to že budu rodit císařem a víš co v poradně mi v 36tt řekli, že už je placenta mimo porodní cesty a můžu rodit přirozeně. Nakonec jsem sekci rodila ale akutní, synovi klesaly ozvy a já začala krvácet, měla jsem z dlouhého porodu rupturu dělohy. Vše dobře dopadlo ani jedna tato komplikace nesouvisela s placenou previa. A teď nejdůležitější rada k této diagnóze, jakékoliv špinění, nedejbože krev, okamžitě do špitálu je fuk kolikrát by jsi jela, mě lékařka na rizikovem kladla na srdce radši 100 krát zbytečně, než to podcenit. Takže hlavně dodržovat klid, já měla i zákaz sexu, to se porad s lekarem. Netahat těžké věci neprepinat se. A hlavně pokud se nevytahne tak porodis císařem, který bude plánovaný a není to žádná hanba, protože pokud i jen kousek placenty by při porodu zasahoval hrozí krvácení a i odtržení placenty to je i důvod proč při potížích jet ihned k lékaři. Pokud máš ještě nějaké dotazy klidně piš. Já byla tehdy strašně vystrašená, ale lékaři i sestřičky byli úžasní vše vysvětlili a já věděla že pokud si dám pozor bude vše v pořádku. Jinak jako pobavení s touto diagnózou se prý většinou rodí dříve a já prenasela 😂

crutela
autor
31. črc 2020

@deaneira29 Ahoj, jsi hodna, ze reaguješ.
Beru to opravdu velmi vážně, od pondělí lezim na rizikovým v nemocnici. Doufam, ze se to ještě nějak povede s povytáhne se. Neřeším ani tolik porod císařem, jako to abych malého v klidu odnosila.
Opravdu dodržují klid na lůžku a když už nebudu krvacet po víkendu mě pustí, tak doufam, ze to bude Ok! Moc dekuju za Tvou reakci 🙂

deaneira29
31. črc 2020

@crutela kdyby jsi měla ještě nějaký dotaz klidně napiš do zpráv, hodně jsem zjišťovala a hodně se ptala 😉

crutela
autor
31. črc 2020

@deaneira29 Dobře, moc Ti děkuji! 🙂

miba10
31. črc 2020

@crutela já měla jsem prirostlou a to fest a 2x. Jednou s masivní ztrátou krve a podruhé to bylo už lepší.
Jen jsem ti chtěla říct, že ti držím palce. Vám oběma.

crutela
autor
31. črc 2020

@miba10 Moc děkuji! Nyní nekrvacim už 24h, tak doufam, ze se to zklidní.

miba10
31. črc 2020

@crutela držím palce. Jak říkám, já měla jen prirostlou a stačilo to. Ani jedno není sranda. Jen přirostlá se na utz nevidí

wimbledon78
31. črc 2020

@crutela Ahoj. Ja ji mela previi centralis a to 2x. Poorve porod akutne 29+5 a podruhe ve 36tt planovany cisar. Deti jsou zdrave, ja prisla o delohu.
Zradne je to v tom, ze ted prestanes krvacet, ale zitra muzes klidne zacit zas. Neznas den ani hodinu a muzes klidne lezet s nohama hore a stejne se to stane. Ale klid tomu urcite prospiva! Podruhe jsem lezela pulku tehu v porodnici a donosila jsem daleko dele. Drzim palce!!

crutela
autor
31. črc 2020

@wimbledon78 Tohle je můj druhy porod. První absolutně bez komplikací a porodila jsem 40+2 normálně.
S císařem jsem smířená prostě to tak je.
Jen se fakt musím šetřit aby se malej dopekl co nejdéle. Od kdy si Tě v druhem tehotenstvi nechali v porodnici? Děkuji! 🙂

krupka3
31. črc 2020

Setrit se, setrit se, setrit se, a to i na ukor starsiho ditete, bohuzel. V sazce je zivot toho druheho, takze stoji za to na sebe ted davat opravdu pozor. Drzim tobe a miminku a cele tve rodine pesti.

wimbledon78
31. črc 2020

@crutela Od posledniho vetsiho krvaceni, coz byl 28tt. Ale to delaji vyjimecne, vetsinou jak krvaceni ustane, posilaji domu. Pokud budou delat cisare, delaji ho vetsinou o par tydnu drive - zalezi jak ktera porodnice. V Podoli delaji jiz ve 34tt a u Apolinare me nechavali co nejdele a sla jsem az 36tt.

lucisuska
31. črc 2020

@crutela Držím pěsti. Já první těhotenství bez problémů. Podruhe ve 28tt potvrzena placenta praevia centralis a sance, ze se vytahne minimalni. 29+4 masivni krvaceni, to bylo fakt neco sileneho, takze převoz do nemocnice. Doma 2,5 lety syn. 30+5 dalsi krvaceni a prevoz do nemocnice s detskou JIP. To uz jsem vedela, ze se domu do porodu nedostanu. A 31+6 dalsi masivni krvaceni a akutni cisar. Strasne jsme se celou dobu bala, neskutečně jsem chtela jit domu, vsichni mi vysvetlovali, ze nejlepsi je to opravdu vydrzet v nemocnici a byt kdyztak chvilicku od salu, coz se nakonec potvrdilo. A nesnasela jsem reci, ze se urcite vytahne a ma s tim zkusenosti skoro kazda maminka...
Drzim pesti 😉 Urcite se ozvi, kdyby neco

crutela
autor
1. srp 2020

@wimbledon78 Jelikož ziju v zahranici, tak nemám zkušenosti, ale doktor říkal, ze císaře dělají 36-38tt, samozřejmě záleží na stavu miminka i matky.
Dnes v noci opět bez krvácení i spineni, tak doufam, ze už to ustane. 🙂 moc děkuji za podporu! :*

crutela
autor
1. srp 2020

@krupka3 Moc děkuji, opravdu se setrim a maximálně jdu na zachod nebo lehce protáhnout nohy, takže to beru velmi vážně.

crutela
autor
1. srp 2020

@lucisuska Ja jsem tedy masivní krvácení neměla, spis větší menstruační a pak jen špinění s trochou krve. Doufám, ze se to tedy uklidni a donosím malého v pořádku. Také mám doma malou holčičku 2 letou, takže si to dokážeš představit...
Děkuji za reakci! 🙂

aneta15
1. srp 2020

@crutela taky jsem ji mela. Opravdu jsem skoro pořád ležela. Naštěstí jsem neměla žádné komplikace jen ve 12 týdnů jsem slabé spinila. Ve 34 týdnu se vytáhla a rodila jsem spontálne. Měla jsem z toho strašne nervy. Myslím, že na netu není clanek, který jsem nepřečetla. Teď po porodu si myslím, že jsem se zbytečně nervovala. Ale opravdu jsem to nepodceňovala a fakt si to vylezela. Samozdrejme absolutně žádný intimní život. Držím palce a hlavně pevné nervy

lucisuska
1. srp 2020

@crutela Pro mě to bylo fakt strašný šok to krvácení... Prostě jsem třeba stoupla z postele, kýchla a pode mnou byla kaluž krve (to bylo teda 3x to masivní krvácení) nebo když mne to poprvé vzbudilo, tak jsem myslela, že mi fakt praskla voda, jinak to bylo jako při MS. Taky jsem měla vždycky takový šok, že jsem se začala třást, bylo mi zle... Moc ti přeju, ať se to zlepší. Ale pokud jsou tam ty cévy, tak bych fakt raději počítala s císařem. Já jsem se u prvního těhotenství císaře hodně bála a vyšlo to přirozeně. U druhého jsem s ním byla smířená a musím říct, že rekonvalescence byla lepší než po přirozeném porodu. Hned druhý den jsem vstala a běhala po nemocnici, protože jsem strašně chtěla vidět malého, stála jsem u inkubátoru... Prostě v sobě člověk najde neskutečnou sílu bojovat. 🍀 😉

crutela
autor
1. srp 2020

@lucisuska No já zatím opravdu jen menstruační krvácení, které hned ustalo nebo jsem špinila potom.
Dneska už jsem 24h bez krvaceni úplně, takže to vypadá, ze mě zitra ráno pustí domu. 🙂

crutela
autor
2. srp 2020

Ahoj holky! Tak dneska je to 48 bez krvaceni, takže mužů jít domu! 🙂)
Kde se teda budu maximálně šetřit, ale aspoň budu moct byt s rodinou.. držte palce ať všechno dobre dopadne, přeji Vám jen to nejlepší a děkuji za podporu.

wimbledon78
2. srp 2020

@crutela Drzim palce. 😊👍

crutela
autor
3. srp 2020

Ahoj holky! Jsem jeden den doma a začala jsem lehce špinit, žádná čerstvá krev jen po wc je trochu na papíře, měla jste to taky nějaká, ze jste špinila častěji? Snažím se opravdu hodně šetřit, ale znáte to.. v papírech mám pokud se krvácení objeví(čerstvá krev) tak rovnou do nemocnice, ale čerstvá krev to rozhodně nebyla a bylo to opravdu minimální.
Děkuji všem za postřehy, jak jste to s krvácení měli vy.

lucisuska
3. srp 2020

@crutela ja jsem domu nesla, krvacela a spinila jsem v nemocnici, ale nepustili by me s tim domu. Ja bych radeji zavolala do nemocnice, lae pocitala bych s tim, ze jsem porad "jednou nohou v nemocnici"

crutela
autor
3. srp 2020

@lucisuska Ja odcházela z nemocnice a nekrvácela jsem 2 dny, to byla podmínka.. právě, je to strašný když člověk ví, že je jednou nohou ve špitale.
Nic budu se šetřit ještě víc a snad to zas přestane.

deaneira29
3. srp 2020

@crutela upřímně pokud to byla jasná červená krev upaluj zpátky, hnědý výtok tedy zbytky krve mít ještě můžeš, ale červená krev je špatně

lucisuska
3. srp 2020

@crutela Já nevím... Já tě nechci v žádném případě nějak strašit. U mě to bylo jako na houpačce, užuž to vypadalo, že to bude dobré a zase se to spustilo. Ani jsem se nijak nenamáhala - ležela jsem a došla si na WC. Věřím, že doma, ikdyž se chceš šetřit, tak prostě nemáš takový klidový režim jako v nemocnici.
Vůbec Ti to nezávidím. Přeji Ti, ať vydržíš doma co nejdýl a třeba se placenta umoudří. 🙂 Hlavně musíš teď myslet na sebe a na to miminko, co máš v břiše. Holčička, která je doma, si to do budoucna pamatovat nebude (vím to od syna, který měl 2,5 roku)... Já měla paradoxně největší výčitky právě kvůli němu.. 🙂

crutela
autor
3. srp 2020

@lucisuska Dekuju za podporu, fakt se snažím maximálně ležet. Přesně ty výčitky vůči dceři jsou strašné, ale je pravdou, ze si to pamatovat nebude.
Jen je teď fáze odplenkování a trochu ji to zbrzdilo, ale to jdou furt malý věci.. musím se soustředit na sebe a miminko abych v klidu donosila 🙂

beruna84
3. srp 2020

Mela jsem u druhého těhotenství vcestnou cévu. Je to strašně riziková věc, bohužel :( dost jsem spinila na začátku, pak jsem musela uz na neschopenku kdyz se na to přišlo a ležet, kdyby cokoliv okamžitě přijet. Hrozilo, že od nejakyho 30tt mě nechají v nemocnici a kdyby cokoliv hned bych musela na sal. Naštěstí jsem pak uz nespinila, doma mam ještě dceru a tak to bylo náročný, i ta představa bez ní v nemocnici. I tak jsem si polezela v nemocnici cca týden pred plánovaným císařem (normální porod s touto diagnozou nepřipadá v úvahu, mimino by hned pri prasknutí porodních obalů vykrvacelo). Porod byl 36+2tt tedy císařem, uz nechtěli riskovat a čekat dyl. Nicméně ležela se mnou paní, ta měla právě vcestnou placentu, hodně spinila i krvácela, tu domů ani nepustili, zacala pak krvácet v nemocnici, hned na sál a honem císař, vše dobře dopadlo, ale tím ze byla v nemocnici, že to bylo prostě hned no. Nevím co poradit, je to těžký se šetřit s malým dítětem doma, ale fakt je to nutný. Držím pěsti..at vydržíte co nejdyl a vše dobře dopadne! 🍀

lucisuska
3. srp 2020

@beruna84 Právě, on je to potom strašný fofr, když dojde na to krvácení a porod. Taky mě nechtěli pustit, tehdy hsem to nechápala, byla zklamaná, teď zpětně si říkám, ještě, že jsem byla v nemocnici

crutela
autor
3. srp 2020

Moc dekuju holky! Snažím se šetřit jak jen to jde.. opravdu jsem dnes jen lehoučce zašpinila jinak nic.. zitra jdu ke gynekologovi na kontrolu, tak uvidíme co mi řekne pokud budu ještě špinit. Vím, ze je to nebezpečná věc :( děkuji za Vaše postřehy. ❤️

beruna84
3. srp 2020

@crutela ona ta placenta se ještě může asi i vytáhnout, ale jestli tam máš cévy přes porodní cesty, tak ty uz tak nejspíš budou a budes mít planovanyho císaře o něco dřív, nez termín porodu. . Uvidíš, co zítra gynekolog.. Kdyby cokoliv, všeho nechat a hned jet, mně i říkali ze klidně zavolat rychlou, kdyby krev..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru