Poloha při porodu. Jaká je nejlepší, abych co nejméně zatížila páteř?

Zodpovězené
23. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jsem v 38. tt. Bude to 2. porod, ale první byl planovaný CŘ, a to z důvodu nemocné páteře. Toto těhotenství úplně ukázkové i podle doktora mi nic není, ani nic nebolí, takže mě nechají rodit přirozeně.

Jen by mě zajímalo, jaká poloha pro porod bude pro mě nejlepší, abych co nejméně zatížila páteř a nevznikal na ni takový tlak.

Děkuji

Dobýt den,

určitě není pro Vás výhodná a ani přirozená poloha vleže a v polosedě. Je možné zkusit polohu na boku nebo na porodní stoličce, tedy v takové poloze, ve které se vy sama budete cítit dobře.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová