U jaké polohy u porodu se podle vás nejméně natrhnete?

jess20
26. únor 2015

Ahoj Holky, u jake polohy u porodu se podle vas nejmene natrhnete?

letadlo13
26. únor 2015

To je asi jedno, spíš v jaké poloze ti bude dobře. Rodila jsem v sedě na stoličce, ale cvičila jsem s Aniballem, tak to poloze nepřičítám. Kosmetické šití na hrázi 🙂 do lehu by mě nikdo nedostal.

katyxq
26. únor 2015

V takové, která ti bude maximálně vyhovovat 😉 (každá máme jiné postavení těla - třeba i problémy v oblasti beder a kostrče, jinak silná různá místa pánevního dna, miminko rotuje jinak atd.)
https://www.modrykonik.cz/polohy-pri-porodu/

jess20
autor
26. únor 2015

myslite teda ze dat na intuici jo? Hodne se rika ze ste uz pak tak unavene ze je vam vsechno jedno tam bych se nechtela dopracovat bude me treba dobre normalne v leze protoze budu unavena a az mimco poleze ven tak uz to treba nebude tak prijemne ale uz nebude cas menit polohu...no nevim jeste sem nerodila... 😒

katyxq
26. únor 2015

@jess20 za sebe doporučuju vzít si s tebou k porodu vlastní porodni asitentku 😉 (prvně jsem to neuděla a byla to chyba, teď už mám najitou a chodím k ní i na těbotenské poradny)

eficenka
26. únor 2015

@jess20
mě naprosto vyhovoval klek na 4 🙂

elen222
26. únor 2015

@jess20 mně nejvíc vyhovovalo neustálé popocházení a když přišly stahy, tak podřepy v předklonu 🙂 , prostě jsem nevydržela chvíli v klidu 🙂

jess20
autor
26. únor 2015

@katyxq chtela sem ale neni jich tu moc a to jsem z ostravy...jsou tu pouze takove co chteji vsechno alternativne dokonce odmitaji rodit v urcitych porodnicich to pro me neni..skoda moc sem ji chtela ale nenasla sem tu spravnou pro sebe 😒 takze ted si snazim pomoci sama 🙂 na 4 rech je zatim muj favorit...snad to zvladnu udrzet na finalni fazi...

jess20
autor
26. únor 2015

@elen222 a vypuzovaci fazi v podrepu?

elen222
26. únor 2015

@jess20 ne, to bych nedala, byla jsem už strašně unavená a nohy se mi podlamovaly (porod trval cca 20 hodin), to mě donutili vyhrabat se na porodnické křeslo, takže napůl sed napůl leh, ale byla jsem šťastná, když řekli, že teď už to je opravdu pár posledních zatlačení a prcek bude venku 🙂

sangita
26. únor 2015

@jess20 Jenze pokud si chces volit pozici porodu, tak je potreba mit vstricnou porodnici, abys nucene neskoncila na zadech.. Chapu, ze nektere PA nechteji do porodnic, kde vi, ze je a jejich klientky nebudou respektovat.
Ja jsem hodne chodila/stala, zaver na vsech ctyrech. Nedokazu pochopit, jak nekdo muze lezet - i ted vydrzim na zadech jen chvili 🙂

jess20
autor
26. únor 2015

@sangita muzu se jenom zeptat pokud by byl treba nastrih udelaji ho i na 4rech nebo musite proste do lehu? At vim co se da a neda prosadit...docela pocitam s tim ze bych se mohla dohadovat ale manzel rikal ze je usmerni jen musim vedet co chci a co vubec je mozne

verundice
26. únor 2015

Me furt posílali do sprchy, že mi to uleví, ale bylo mi tam spis hůř (mela jsem kontrakce od patku ráno a malej se narodil v neděli večer).Nepomáhalo mi ani sezení na míči, prekulit se na bok bylo strašné, ale na chvíli těsně před tlačením jsem musela, , aby dorotoval. A závěr na zádech, ale to už mi bylo jedno, protozže jsem stejně žádnou ulevujici polohu nenašla☹ doufám, že priste to bude lepší

dezyre
26. únor 2015

@jess20 moje "nej" porodní poloha byla na boku. Dvě děti jsem rodila na boku a bez nástřihu a bez natrhnutí. Prvního syna jsem rodila v leže na zádech, nemohla jsem ho vytlačit, porod končil kleštěma, u druhého syna mě PA řekla, že si mám lehnout na bok, trochu mě to překvapilo, ale poslechla jsem a malej "vyletěl" jak po másle a třetí jsem zkoušela rodit v leže na zádech, absolutně jsem nedokázala zatlačit, nešlo to, tak jsem se překulila na bok a na třetí zatlačení byla venku. Takže mě nejvíce vyhovoval ten bok.

eficenka
26. únor 2015

@jess20
v kleku na 4 nástřih není z větší části třeba 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
elen222
26. únor 2015

@eficenka 🙂 jak u koho 🙂 , jak velký jsi měla mimčo?

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
jess20
autor
26. únor 2015

@dzungala no ja prave snad vydrim kolena ...at ty si klidne boli hlavne at se co nejmene natrhnu

jess20
autor
26. únor 2015

@dzungala to by me taky zajimalo 🙂 vi to tu nekdo? Dekujeme

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
jess20
autor
26. únor 2015

@dzungala no to mas asi pravdu brisko me jeste poroste ale ja si myslim ze na tom luzku to tolik bolet nebude...vsak ta finalni faze by mela trvat cca 20 minut tak doufam ze to vydrzim nebo ten bok by taky sel myslim, rozhodne bude super kdyz budeme mit par variant ja se hrozne bojim nastrihu ne bolesti z kontrakci ale siti, hojeni, kontrol potom ufff..,mozna az to bude na zivo cele se to zmeni co ja vim...

zmrz_lina
26. únor 2015

U polohy na 4 se hlavne personál v podstate ani nedostane k tomu, aby strihal, nemá se tam moc jak dostat. To jsou slova moji duly 🙂 takže ideal pro někoho, kdo nastrih nechce...

curdibilka
26. únor 2015

@jess20 Jestli můžu poradit, vyber si porodnici ve Vítkovicích, oni jsou jiným polohám nakloněni a nedělají problémy, když chceš rodit jinak než na zádech. Já jsem první dceru rodila klasicky, nebylo to špatné, ale jakmile jsem si lehla, zastavily se mi kontrakce a já tlačila jen podle PA, nakonec to byla rychlovka, ale teď bych si chtěla vybrat podle toho, jak to budu v tu danou chvíli cítit. 🙂 Tak uvidíme. 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
mandala
26. únor 2015

@jess20 Já rodila klasicky na zádech, ale jelikož při posledním porodu jsem měla příšerné křížové bolesti, bylo to fakt hrůza, pro mě byla aspon trochu ulevující poloha trochu v podřepu, takže kdybych si mohla vybrat polohu, tak bud v tom podřepu, kleku, nebo aspon na boku, ale na zádech teda ne!

elen222
26. únor 2015

@jess20 nechci tě nijak strašit, ale někdy je nástřih asi nutnost, u velkých miminek hrozí natržení/roztržení

jess20
autor
26. únor 2015

@zmrz_lina no ja si ho moc nepreju ale zase nez abych se uplne rozervala prirozene tak se radeji necham smiknout...proto me zajima zda muzou na4rech taky nastrihnout nebo to bude problem...ja prave nevim abych si tim zase naopak neuskodila achjo ten prvni porod to je fakt vec jak nevim do ceho jdu 😖

apacheee
AMBASADORKA
26. únor 2015

@dzungala kolena me bolela jeste asi mesic po porodu😄ale nutni dodat,ze me zase nebolelo vubec nic jineho...

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
jess20
autor
26. únor 2015

proste bych chtela polohu u ktere se co nejmene natrhnete ale kdyby bylo treba tak aby meli pristup k tomu aby me nastrihli...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru