Předčasný porod. Může se opakovat jako v prvním těhotenství?

Zodpovězené
18. lis 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda hrozí předčasný porod. První dcera se mi narodila v 35.tt+4. Měsíc před tím jsem ale ležela v nemocnici a nebylo mi tam dvakrát nejlépe. Dcera mi ani už nechtěla přibírat.
Teď jsem v 26 tt a ptala jsem se, zda se malá narodí v termínu a bylo mi řečeno, že určitě ne. Když první dítě bylo dříve, tak to druhé bude taky a také, že jsem malá, tak miminko se tam nevejde. Měřím 160 cm. Má mamka také a ještě přenášela, když čekala mě. CS mám stále 0 a FDM 4 cm. Malé se vede dobře. Pěkně roste a přibírá. Také se hodně hýbe a dává o sobě vědět.

Co si o tom myslíte Vy ?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

předčasný porod se nemusí opakovat v dalším těhotenství. Je třeba minimalizovat riziko předčasného porodu, kdy jeho častou příčinou může být infekce nebo zánět v těle matky. Doporučuji minimalizovat vaginální vyšetřování v těhotenství, dbát na zdravou životosprávu, přísun vitamínu C, každodenní pohyb ve formě procházek.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová