Předčasný porod, druhý porod proběhl v termínu?

veronikanel
14. dub 2018

Maminky,takový hloupý dotaz(jde čistě o zvědavost a můj malý průzkum).
Ty,které porodily předčasně a po té znovu otěhotněly,rodily jste v termínu nebo opět brzy?

Dcerka se mi narodila ve 38+6tt,ale syn ve 32+2tt...Nyní jsem ve 24+0tt a díky předchozímu porodu mám strach z opáčka😕
Děkuji☺

pav_la
15. dub 2018

@veronikanel Já poprvé rodila 25+2 a druhý porod byl 39+2, takže se naštěstí nic neopakovalo. Možnost, že bych rodila opět brzy jsem se snažila nepřipouštět, i když malý červíček mě také stále hlodal.

margarithka
15. dub 2018

Ja dvojcata 29+5, po dvou letech tehotna znovu. Cekame jedno, dnes 36+1, i kdyz od 35.tydne mi doktor tvrdil, ze uz se na dalsi kontrole asi neuvidime...zkracuje se mi cipek. Jo, mela jsem desny nervy, ale ted uz dobry. Ted se zase bojim, aby vsechno dopadlo dobre...ale to uz neni soucast tematu.

jouzis
15. dub 2018

Syn narozeny 32+4,dcera 39+3...bobky jsem mela cele tehotenstvi,ale nastesti to dobre dopadlo🙂

terezak88
15. dub 2018

První dcera 35tt, akutni sc, druha dcera 38+4 přirozeně. Cele tehotenstvi jsem si říkala ze zadna katastrofa nehrozi, ze budu rodit nejdriv v 38tt, zabralo to, takze preju kladne myslenky a pohodove těhotenství 🙂

veronikanel
autor
15. dub 2018

@terezak88
@jouzis
@margarithka
@pav_la Moc děkuji za uklidnění 🙂
Mám strach hlavně proto,že mi dost tvrdne bříško (magnézko mám) a hlavně jsem úplně mimo tabulky.Např.děloha už mi drtí žebra(nebo naopak),ačkoliv by měla být o dost níže.Ale to může být i 3.miminkem 🙂

2hanah
15. dub 2018

@veronikanel Jsem na tom stejně, jen já to měla opačně, protože zjišťuji a už to potvrdil i výzkum, že kluci jsou víc problémoví, můj první syn 34+2, pak dcera 37+0 a vydržela by dýl, jenže placenta přestávala okysličovat, takže plánovaný císař a teď čekám opět kluka, takže se taky bojím, zatím začínáme 28.týden.

marketa11112
15. dub 2018

Sym se narodil ve 30+5, 12 dni jsem bYla na kapackach a v kuse v kontrakcich, vic jsme uz nedali. Syn mel krvaceni do mozku, nastesti slabe a je ok...dcerka je ve 38+4.... Ale tvrdnuti bricha mi zacalo stejne jako u syna ve 20. Tydnu, byla jsem i na pohotovosti....lezela jsem doma ..poctive, bylo mi totiz zle, od 28. Tydne opet nemocnice , kapacky, malem jsem 2 x rodila, nakonec pro ukoncenem 34. Tydmu. A mimcu nad dve lila propustwni domu.. A to pomohlo..mela jsem mene kontrakci..z beznych v te dobe 40 za den, najednou jen pulka...ale tvrdnuti bricha pri jakemkoli pohybu..dvakrat me chtel manzel vezt do porodnice pri kontrakcich po trech minutach .....rozchodila jsem to....diky tomu vsemu je ale dcerka donosene mimino a vse s ni je jednodussi nez se synem.....no jeste se r∅zmyslime, zda bude treti..😉

verunka_korunka
16. dub 2018

Prvni dcera je 25+6tt, u druhe nastaly podobne komplikace ve 27tt a od te chvile jsem doma lezela a nesmela nic delat. Ulezela jsem to az do planovaneho cisare 39+1tt (opet byla komcem panevnim). Tipuji ze cipek se mi bude proste vzdy otevirat, takze pokud pujdeme do tretiho ditete, budu opet ležet. Ale s druhou se objevil problem pozdeji, zrejme diky pohlidani zanetu a brzkeho preleceni plus nasazeni vcasne horciku ve vyssich davkach.

mari90
16. dub 2018

@veronikanel Prvni se narodila ve 32+6tt a synek se narodil planovanym cisarem kvuli KP ve 38+2tt, problemy jsem mela v obou tehotenstvi stejne, brzke tvrdnuti bricha atd, v druhem tehu jsem bojovala nekolikrat s infekci, vzdy se nakratko zalecila a pak se zase objevila, co si myslim, ze pomohlo tak Utrogestan, ktery jsem brala od objeveni dvou az do porodu

margarithka
16. dub 2018

@mari90 jj, taky mam utrogestan. Na 1.screeningu mi ho doporucili od 16.tydne. Doktorka se furt, pro me nepochopitelne, cukala, nakonec mi jej predepsal doktor kolem 20.tydne. A bricho mi taky tvrdlo hodne. Ted od 36+0 neberu uz nic a cekam na polocas rozpadu😀

mari90
16. dub 2018

@margarithka podle me je ten utrogestan v tomhle opravu zazrak

baarunecka
16. dub 2018

Rodila jsem 35+4,35+6 a 31+1... Takže u mně se to prostě podařilo 3x... A po třetí jsem byla naštvaná, neb mi doktor říkal, že mi nic není...

sangina
16. dub 2018

já rodila..40+0,pak 31+0,pak 35+5,pak 28+2,a pak 34+2.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru