Strach z dalšího předčasného porodu. Máte zkušenost?

matyldik
11. pro 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli tu některá maminka rodila znova předčasně? Nebo další porod už byl v termínu?
Mám z toho strach. Jsem nyní ve 20.tydnu..doma máme tříletého chlapecka,který se narodil ve 34.tydnu,takže ne nijak extrémně brzo,ale přece..a doktoři jen kroutili hlavou,ze důvod neznají,takže nevime,co se stalo,zkratka se tak stalo,to už je ted jedno. První těhotenství bylo velmi psychicky náročné,hlavně zezacatku,nejdříve nesnesitelne bolesti břicha,kdy jsem byla na laparoskopii pro podezření na mimodelozni těhotenství,pak jsem spinilacely první trimestr,vyšly nám špatně testy na genetiku,pak odběr choriovych klků,nakonec nedostatečne vyvinuté tepny na výživu miminka,...užili jsme si tedy až až a nakonec z niceho nic kontrakce a do porodnice jsem přijela už na 7cm otevřená.
Nechci to zažít znova,snažím se na to nemyslet,ani přes den není tolik prostor,ale takhle večer,kdy už mám čas jen sama na sebe,tak nad tím premyslim. Ten strach o miminko a jestli tentokrat neselžu a zvládnu ho donosit...Neumím si vubec představit ležet opět x tydnu v nemocnici,hlavně ted kvůli prvorozenemu,nebyli jsme bez sebe déle než jednu noc...
Břicho mi ted tvrdne poslední tři týdny,beru hořčík,cítím neustale tlak na mocovy měchýř,ale jinak se cítím zatím v pohodě...u prvního mi tedy břicho také tvrdlo už velmi brzo..ale tam to bylo vážně cele komplikovanější.

badyr
11. pro 2020

@matyldik jako bych se v tom příběhu částečně viděla. Syn narozen 33+3, po porodu komplikace, za 3 mesice bude mít 3 roky. Celé těhotenství bylo ukázkové a najednou předčasný porod. Aktuálně jsem v 19.týdnu, po screeningu podezření na downa, ten nakonec vyloučen, ale trápil mě velký hematom a skoro měsíc jsem krvácela, takže tohle těhotenství si zatím moc neužívám, musím nejlépe ležet a nic nedělat. Momentálně si říkám, že když dojdeme až do 33-34.týdne, tak to bude fajn. Je to velký stres a i když je mi manžel velkou oporou, tak si myšlenky na předčasný porod a věci s tím spojené nedovedu odpustit.

maki90
11. pro 2020

@matyldik první dcerku jsem rodila v 36.tydnu, druhou až v 38+5😊 a to jsem tak od 34.tydne myslela, že dýl už nevydržím...a 14 dní před porodem jsem ještě dělala zaverecky v autoškole😄 takže není to pravidlo, i doktor mi to potvrdil, i když je fakt, že předchozí předčasný porod to riziko o něco zvyšuje. V obou těhotenstvích jsem se chovala stejně. Zbytečně se nestresuj. Držím palce 😉

maki90
11. pro 2020

@matyldik jo a břicho mi tvrdlo od 6. měsíce neustále, nemusí to nic znamenat.

emamaira
12. pro 2020

Jsem na tom podobně, syn narozený 33+5, teď skoro tříletý a já 18tt. Celé první těhotenství jsem měla pocit že se narodí dřív, ale problémy byly až od 30tt. Nevím, jestli jsem si to podvědomě přivolala, taky nebyl žádný důvod rodit dřív. A teď s tím zase tak nějak počítám, že se to může stát. Termín mám sice v půlce května, ale říkám si, že když to bude v dubnu tak v pohodě, že máme vyzkoušeno, že to není tak strašne. Na to, že by to bylo ještě dřív se snažím nemyslet....

mamikry
12. pro 2020

@matyldik Opakovat se ti nemusi. Nemam tedy osobni zkusenost, ale ma kamaradka rodila prvni dite predcasne ve 30tt, pak se ji narodily dalsi dve a obe v terminu.

vanocni_stromecek
12. pro 2020

Ja syna rodila predcasne, cele tehotenstvi v podstate bez problemu a najednou mi odesla zatka a pak zacala odtekat voda...maly se narodil v 34+4tt a tedka mam 14 dnu do prvniho terminu...🙂. Myslela jsem ze to nedam (ze zase porodim predscasne), mela jsem od nevolnosti, po tvrdnuti bricha od 20.tt, atd. a ok...taky nebylo jasne, proc jsem rodila driv...proste se muze nekdy stat...🙂. Tak neboj...

lpch
12. pro 2020

Muj prvni syn se narodil v 35. tydnu, duvod nezjisten. Druhy prisel na svet v terminu 39+5

zuzita15
12. pro 2020

@matyldik ja mela obe tehotenstvi naprosto bez komplikaci, u prvniho mi bez jakehokoliv priznaku odesla hlenova zatka 33+5, stihli mi napichat kortikoidy a 34+0 jsem spontanne porodila, pricina neznama. Ve druhem tehotenstvi jsem byla nervozni jako pes, pri kazdem pichnuti jsem trnula hruzou, nekdy jsem mela pocit, ze se mala snazi prodrat ven, kolikrat jsem v noci strachy nespala. Pri kontrole v porodnici ve 35tt jsem byla otevrena na 1cm a mekky cipek - v podstate pripravena k porodu, hazela jsem flintu do zita, ze to zase nedam. Porodila jsem 38+5. Drzim palce, “hlavne klid” psat nebudu, protoze ja sama se uklidnit nedokazala 😉😉

korin
12. pro 2020

Ty jsi neselhala! Za to přece vůbec nemůžeš, že jsi rodila předčasně...

bonavoxa
12. pro 2020

Při prvním těhotenství jsem se začala hodně otvírat už ve 28. týdnu. Ležela jsem až do porodu 36+1 tt. Při druhém jsem se už nemohla tolik šetřit. Čípek začal zlobit až téměř ke konci, rodila jsem 40+3 tt. Takže po termínu.

macinka1989
12. pro 2020

@matyldik já rodila v 35.tt bez zjištěné příčiny, malej byl sice malinký 43cm a 2,1kg, ale všechny výsledky ok, v inkubátoru nebyl...a já to teda jako selhání sebe neberu..impuls k porodu přece dává miminko a u nás to opravdu asi tak bylo...i přes snahu doktorů o držení a prodloužení si prostě prosadil svou a vydral se na svět. A to jsem celé těhotenství chodila do práce a neměla žádné problémy a komplikace...nemyslí na to, stejně to asi neovlivníš 😉

astyna88
13. pro 2020

Druhého syna jsem porodila překotně po týdenním odtoku plodovky v porodnici. Tak jsem se také bála, že půjde dříve další syn. Druhý se narodil 36+4, a ejhle i když jsem byla od cca 20.tr bez čípku, na magnezku, tak jsem rodila 41+3...

zdenda9
19. pro 2020

@matyldik syn se narodil 28+1, další těhotenství bylo ok, dcera se narodila ve 40tt

matyldik
autor
19. pro 2020

Děkuji za reakce. Zajímalo by mě ještě,když byl první porod předčasný,jestli vás ve druhem těhotenství nějak více dr hlídal? Naše doktorka je úžasná..ale co jsem zjistila,tak třeba stav čípku kontroluje až někdy ve 36.tydnu. Doteď mi dělala vždy utz přes břicho,když nepocitam prvotní cytologii někdy ve 12.tydnu. Jinak nic..

badyr
19. pro 2020

@matyldik mne můj gynekolog řekl o výzkumu u Apolináře, sama jsem se na ten výzkum chtěla zeptat, ale přeběhl mě. Takže mám navíc kontroly u Apolináře. Navíc v tomto těhotenství jsem zatím docela dost krvácela z hematomu, takže už jsem byla 2x na pohotovosti a mám za sebou 2 kontroly navíc u svého gynekologa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru