Screening rizika předčasného porodu. Nebyla jste některá?

terka555
31. říj 2020

Hezky den, zajimalo by me jestli jste uz nektera nebyla na tomto novem screeningu. Syna jsem rodila predcasne, tak mi ted sami z porodnice volali, jestli nechci absolvovat tento screening, ktery by mel ukazat zda se bude predcasny porod opakovat. Dekuji🙂

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz
astyna88
1. lis 2020

já jsem ho měla v rámci třetího porodu, když druhý byl v 38.tt. Byl teda součástí běžného kolem 20.tt, tak nevím, zda je to přesně to, co píšeš...byla tam nějaká statistika, nicméně se netrefili, protože jsem o 11 dní přenášela 🙂))

terka555
autor
1. lis 2020

@astyna88 aha tak to asi nebude přesně ono, tohle ma byt ted nove, neni to v ramci 2.screeningu, ale delaji anamnezu, odebírají moc, delaji ster z pochvy a utz🤷‍♀️a je to delano pro ty co rodily do 36+6,tak prave premyslim jestli jit nebo ne no🤷‍♀️

badyr
1. lis 2020

@terka555 myslíš výzkum u Apolináře?

agneska7
1. lis 2020

Ty jo nejsem Dr ale přijde mi to jako věštění z koule 😁

terka555
autor
1. lis 2020

@badyr ano mam to k Apolinari ale melo by to byt po cele republice

juliettta
1. lis 2020

@terka555 Ahoj zrovna před pár dny jsem na to viděla reklamu v televizi a taky o tom přemýšlím. Ja jsem ted podruhé těhotná (8tt) a prvního syna jsem rodila 34+4, tak si říkám proč to nezkusit. Rada bych si tady přečetla zkušenosti uz po vyšetření, pokud bude někdo tak hodný a podělí se, dekuji 🙂

zuzita15
1. lis 2020

@terka555 kamaradka na tom byla, ja to bohuzel nestihla, delaji to jen do urciteho tt a verejne tusim od 1.8.2020, obe jsme rodily ve 34tt. Vysetrili kde co a nakonec ji dali vycet pravdepodobnosti porodu pred tim a tim tydnem (napr. 2% pravdepodobnost porodu pred 30tt, 3% pravdepodobnost porodu pred 32tt atd). Celkem ji potesili, protoze ji vysly pravdepodobnosti opravdu nizke. Neprosvihnout tt, do ktereho testuji, sla bych na to taky

terka555
autor
2. lis 2020

@juliettta jsem prave take podruhe a uz mam termin na 1.prosince,pani mi rekla at si to klidne rozmyslim adam vedet jestli chci jit, poslala mi ruzny info do emailu, ale prave radsi bych byla za osobni zkusenost nekoho kdo si tim prosel🙂

terka555
autor
2. lis 2020

@zuzita15 ja uz jsem prave objednana, pani rekla ze to muzu klidne zrusit, ale ze uz maji v mem terminu plno a mela posledni volny. Ja nerodila o tolik driv, ale ani nevim proc se to tehdy stalo no🤷‍♀️ted je otazka jestli se to u ni potvrdi nebo ne🤭ma termín za dlouho?🙂

zuzita15
2. lis 2020

@terka555 tak ja zatim hlasim, ze u me se predcasny porod nepotvrdil 😊 i bez testu. Momentalne jsem 37+0, takze nadeje existuje 🥳 Tehdy mi taky nikdo nerekl, proc jsem rodila driv, nemela jsem zanet nic. Akorat zkracene hrdlo, ale to neznamena nutne predcasny porod (ted ho mam taky zkracene - ne teda tolik, otevrena na jeden prst a uz to drzim 2 tydny od zjisteni). Jinak kamaradka ma termin v unoru. Tehdy teda mela zanet, takze u ni to zrejme bylo tim

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru