Předčasný porod v 37+2tt

geilinka
26. led 2018

ahoj jsem dnes aktuálně 37+2 bojim se, že se mi rozjíždí porod (křeče do zad a podbřišku,nevolnost,hůř se mi dýchá - podobné to bylo s prvním synem narozeným 38+3) pokud by se skutečně jednalo o porod je už dítě donošené nebo se to stále bere jako předčasný porod?

čekám na manžela a pokud to neustan zajdu do nemocnice

sabcav
26. led 2018

dítě už se bere jako donošené od 37+0 😉 , resp. 3* jsme u mně s dr. na Lochotíně s vyvoláním porodu čekali na 37+0, aby bylo dítě papírově donošené a nenaháněli nás po dalších doktorech jako s nedonošenými 😉

držím palce ♥

geilinka
autor
26. led 2018

Dekuju poslicci mi sli vzdycky vic do bricha ted to je vic do zad a mam silenou zizen a trochu se mi toci hlava. Dela my starosti i co se synem ikdyz to mame vymyslene tak se bojim no

sabcav
26. led 2018

@geilinka počkala bych na manžela, dala horkou sprchu (vanu) a uvidí se, pokud jsou to poslíčci, tak to odezní, pokud porod, tak to zůstane stejné nebo to bude ještě intenzivnější a jeďte 🙂

Teď bych si dala nějaké sladké pití a zkusila odpočívat, a pak se ukáže po té horké vaně ...

Strach je pochopitelný, mě za pár týdnů čeká 4. porod a z porodu strach nemám, ale spíš aby to vyšlo organizačně, udali jsme děti na hlídání a stihli jsme to (rodím až moc dobře a rychle) a neporodila jsem někde po cestě v autě 😀

geilinka
autor
26. led 2018

Dekuju za uklidneni. On ma jit k nasim jenze mamku vcera hospitalizovali tak se rychle hledalo jine reseni tak mozna i ten stres .... Porodu se tolik nebojim honzik byl na svete po hodine a ctvrt na sale

sarkoc
26. led 2018

dcera je přesně 37+0 a je donosena ☺ rodila jsem takhle brzo po odtoki vody dost nečekaně, tak jsem ani neměla čas zjišťovat co už je donosene a co ne.. vlastně byla 36+5, když jsme jeli do porodnice a vůbec jsem nevěděla, kde je hranice nebo jak se to bere

katka865
26. led 2018

Planovane jsem rodila 37+3 a pohoda. Maly byl hned u me. Zadny inkubator 🙂

zutinka
26. led 2018

@geilinka já bych jela do nemocnice pro svůj klid.

blahova_andrea
26. led 2018

to už je donošené miminko. už to může být kdykoliv 🙂

vanea
26. led 2018

rodila jsem v 37tt a šmudlík byl sice menší (2,6kg) , ale v inkubátoru byl jen jeden den a to jen proto, že byl přidušený a zmrzlý a šel ven moc rychle, přesně hodinku a půl jsem rodila v porodnici (resp + 2 hod doma mně to chytalo:D) 🙂 kdyby neměl několikrát omotanou šňůru a neřešilo se už v těhu, že je menší, tak by tam ani být nemusel=) neboj se :-* teď už se narodit může v pohodě 🙂

pucmelinka
26. led 2018

Ja rodila 36+6,praskla mi voda. Zadna dalsi vysetreni nebyla potreba a pustili nas 72 hodin po porodu. Zalezi na vaze miminka, synek mel 3230 gramu.

cibka
26. led 2018

Malá se na rodila 36+4 akutním císařem pro prerklampsii a už byla krásné miminko 🙂 2980g

mis_el
26. led 2018

Já rodila vyvolávaně 37+1, 2540 g. Byla dva dny v inkubátoru, v nemocnici jsem s ní byla 8 dní, protože měla ještě žloutenku.

zirafamonca88
26. led 2018

Mě vyvolavali syna v 37+5tt a byl považován za donoseneho (ještě aby ne když měl 3800g/51cm 😀). A vím,že mě doktoři nechtěli vyvolat dřív než 37+0 tt aby byl i papírově donoseny.

mievsa
26. led 2018

Dcera se narodila plánovaně 37+3, vážila 2610 g. Byla jeden den na JIP kvůli anémii, ale to bylo kvůli mým pozitivním protilátkám.

zutinka
26. led 2018

@geilinka Ahoj,tak jak je?

geilinka
autor
26. led 2018

Ahoj dite je v poradku na monitoru slaba akce delohy ale na porod to pry nevypada. Zustala sem na cekacce kdyby neco jinak domu. Zada boli i po horky sprse. Bricho obcas.

linee
26. led 2018

@geilinka ja si myslim, ze se ti pomaly rozjizdi porod. 37+3 uz je v dobry, zavisi, jak to bude po porodu, jak pisi holky, po 37+0 se uz bere jako donosene miminko. Hodne stesti a pak se pochlub🙂

geilinka
autor
27. led 2018

@linee děkuju, zatim je to setrvalý stav, bolest v zádech občas břicho. Vypoklonkovali mě domu, že je ještě čas. Mě hlavně děsilo, že by to měl být předčasný porod - na netu jsem našla různé info tak jsem byla vynervovaná k tomu 18m syn doma.....

marketa11112
27. led 2018

Ahoj, neboj tohle uz je pohoda..
Ja porodila dcerku ve 38+4...krasa...prvni syn je ve 30+5 ...to byLo horsi

linee
27. led 2018

@geilinka to se neboj,to uz je dobre,neco jineho je rodit ve 32 nebo 34tt,ale toto je skvele,hodne deti se takto narodi bez problemu a s apgar score 10-10-10.Hodne zavisi i od odhadu vahy. At tedy jeste trochu 2v1 vydrzite,ale opravdu se nestresuj,bude to dobre!!!

luckamb
27. led 2018

Neboj, to už je donosene. Mam holky 34+6 a taky úplně v pohodě 😉

mari90
27. led 2018

@geilinka bud v klidu, v 37+2tt uz je mimco donosene. Sama ted lezim v porodnici jsem 36+6tt a vcera mi lekar rikal, ze mam byt klidu, take jsem mela a semtam mam bolesti bricha vystrelujicuch do zad a tvrdnuti, asi by me i pustily jeste domu, ale malicky je KP, takze jsem radeji tady kdyby se to rozjelo at mohou udelat SC, popripade ho v po nedeli naplanuji. Jinak mam i dcerku narozenou ve 33tt a i tak vse zvladla vcelku dobre 😉

pavca1982
27. led 2018

Měla jsem syna 36+2 naprosto v pořádku čtvrtý den domů.47cm a 2860g.Neboj bude to OK😉

andiienka
27. led 2018

Buď naprosto v klidu 🙂 já rodila 35+3 a malý byl naprosto v pořádku, měl sice jen 2,43 kg, ale nebyl ani v inkubátoru, takže tvůj 38tt je v pohodě 🙂

mku
27. led 2018

Me porod 37+0 vyvolavali, dite se bere jako donosene. Nas mel sice jen 2090g (i proto sel ven driv) ale je uplne zdravy 🙂 domu jsme sli po deviti dnech, protoze byl jeste par dni v inkubatoru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru