Príčná poloha miminka. Nemůžu mu ublížit přetočením ve spánku na bok?

Zodpovězené
31. led 2020

Dobrý den,

jsem v 38.tt a mé miminko se nachází v příčné poloze. Vlevo má hlavičku směřující dolů, vpravo zadeček a nožičky společně s pupečníkem směřují dolů. Mám strach, aby si ještě v bříšku nezamotala pupečník do končetin. A zda jí nemohu ublížit, když se ve spánku otočím na bok, kde má hlavičku.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě nemůžete svému dítěti ublížit polohováním, je chráněno plodovou vodou. Doporučuji Vám vyhledat porodní asistenku zabývající se nepravidelnými polohami a mohla tak pomoci upravit polohu na poroditelnou.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová