Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Srůsty po císařském řezu. Mohou ohrozit i toto těhotenství? Opět císařský řez?

Zodpovězené
1. čer 2020

Dobrý den,

mám prosím dotaz. Jsem momentálně v 7+6. U prvního porodu, kvůli komplikacím, mi byl proveden císařský řez. Necítila jsem žádné bolesti, či že by s jizvou nebylo nic v nepořádku.
Loni v říjnu jsem otěhotněla, bohužel v prosinci 11+2 jsem potratila a nikdo nezná důvod. Týden před porodem bylo vše v pořádku, žádné příznaky odloučení plodu. Můj lékař nevnímal to, že mu opakuji, že se ozývá stará jizva po císařském řezu. Po potratu byl zase klid, jizva nebolela, nic.
Nyní jsem opět těhotná a ty bolesti se vrací. Někdy mám pocit, jako by jizva byla čerstvá. Na pohotovosti mi bylo řečeno, že se může jednat o srůsty, ale vzhledem k tomu, že jsem těhotná s tím nic neudělají, jelikož už jsem těhotná a zákrok je invazivní.

Je prosím možné, že ty srůsty mohou ohrozit i toto těhotenství nebo stává se, že i přes srůsty můžu donosit miminko?

V tomhle případě, jak probíhá porod? Musím opět na císařský řez?

Existuji, prosím, aspoň nějaké gely, co můžu teď používat?

Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

musím přiznat, že takový verdikt je za mě nepřípustný. Doporučuji Vám najít si fyzioterapeutku nebo terapeuta, který se věnuje jizvám. S jizvou se dá pracovat i později, dokonce několik let po operaci. Samozřejmě je výhodnější začít s jizvou pracovat co nejdříve. Držím Vám pěsti.


Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová