Hystereskopie, odstranění srůstu a otěhotnění

europa00
1. říj 2018

Holky chtěla bych, aby to tady zaznělo, mnohdy čtu jak jsme prodělaly několik samovolných potratů + nucenou kyretáž i v nízném týdnu (je to prostě trend) a jak nám namlouvají, že tou kyretáží nemohou nic poškodit ani způsobit...NENÍ TO PRAVDA. Kyretáž se dělá naslepo, nebavím se o kritickém protžení dělohy a jiných komplikací, ale především o následných komplikacích jako jsou SRŮSTY...ano přesně ty vám potom možná brání otěhotnět nebo donosit mimčo...potkalo to i mě, přesto, že jsem měla snad všechny příznaky, že něco něbylo ok...Měla jsem zamlklé těhu, ale děloha ho držela zub nehty..takže hned naplanovali kyretáž...neměla jsem s tím zkušenost veřila jsem jim...i když jsem po ní každy měsíc cca 5 dní před menses po styku začala trochu špinit...prý to nemám řešit, že to tak někdo má...a prý můžu normálně tehotnět..ano otěhotněla jsem zase hned a v 5 týdnu samovolný potrat (genetika plodu, moje i partnera ok)...opet jsem spinila vzdy pred menses nekolik dni...a přestalo to až za pul roku...pak další těhu..opět samovolný potrat...jedno v děloze jsem potracela a druhé ve vejcovodu prosperovalo...rikam si sakra co to jeeeee...nemohli jste mi s tou delohou neco udelat...neeeee jste blazen...ted už mi nezbývá nic jineho nez ivf, sveřila jsem se s tím doktorovi z ostravského ivf centra a poprve mi první člověk potvrdil me obavy...ANO KYRETÁŽE VÁM MOHLY UŠKODIT, A PROTO POTRÁCÍTE....navrhl hystereskopii...a svete div se děloha s mnoha srusty, ktere sly nastesti ambulantne odstranit, ale sam dokror rikal ze pro plod je to neprekonatelna prekazka, ktera tam byla...
nenechte se odbýt dokrorama, jeste když víte, že jste třeba kyretář podstoupili xxx za život, opravdu můžete mít paseku v děloze, kvůli treré se Vám neuchytí embrijko, a vy stále platíte nové a nové pokusy IVF a oni vas nechají protoze bussine....pokud jste prosly nějakýma břišníma operacema, kyretazí atd. a neudržíte plod nebo se vám nedaří otěhotnět a nevíte proc...vyžádejte si hystreskopii..jde to ambulantne a vůbec to nebolí....mela jsem za sebou 1000 vysetreni a nikde zadny prolem, ale deloha nikoho nenapadla, spise se mi vysmali...je to smutné...ted jdu jeste na kontrolu jak se děloha zahojila a potom uz verim, ze bude vse v poradku...ale jejich neochota a vysmech me staly hodne psychicke bolesti...stujte si za svym je to vase zdravi, ptejte se, zjistujte, nenechte se odbyt...doufám že to někomu pomůže.Krasny den přeji

klea81
1. říj 2018

Ano, stát se to může, ale ta pravděpodobnost je nízká. Já měla po kyretazi bezproblémové otěhotnění, těhotenství i porod.

lilisis
19. říj 2018

Já měla po nucené kyretáži takové srůsty, že bych přes ně prý ani neotěhotněla :( Takže opravdu se to stává a není to ojedinělé!! Čekala jsem po revizi 4 měsíce, než mě objednali na hsk :/

europa00
autor
20. říj 2018

@lilisis ano přesně tak, mě to stálo oba vejcovody a tím i plodnost, neskutečný zásah do psychiky atd. i když mi pánbuh nadělil extra plodnost v tom hledu, že otěhotním jen kolem mě chlap projde, tak přesto jsem dopadla díky tomuto takto...i kdyz ve mě vše funguje jak má...nezbýv mi ted nic jineho nez umele oplodnení...nastesti jsem nazazila na jineho doktora z ivf centra a ten me v mych obavach utvrdil...jinde ze me vsichni delali magora...a samozrejme se to potvrdilo...cast delohy prorostla, ..po odstranení mam menses jako zamlada a už me ani neboli pohlavni styk..no zmena neskutecna...ted verim ze budu schopna donostit miminko po planovanem ivf nativ.