Strach z porodu 4kg dítěte. Jak to udělat, ať porodím miminko do 3 kg?

Zodpovězené
30. lis 2022

Dobrý den,

je mi 39 a čekám třetí miminko, je z umělého oplodněné DE. Jsem 32. tt, malá váží 2 050 g, mám těhotenskou cukrovku a preeklampsii vysoké hodnoty. Vše se hlídá, ale je tu problém - nechci rodit 4kg dítě - to vychází na termín porodu, který mám 19. ledna 2023, a to bude 3,5 kg až 4 kg - to už nechci zažít. Trpěla jsem dost u porodu u první dcery, kterou jsem ještě přenášela, velké bolesti, dlouhý porod s nástřihem, který bolí i dlouho po zašití i zotavení. Nemám na to postavu, jsem malá a drobná.

Poraďte, jak to mám udělat, ať porodím miminko do 3 kg? Vychází to na prosinec.

Děkuji

Dobrý den,

určitě budou hlídat váhu Vašeho dítěte v poradně. Bohužel se to nedá nějakým omezením pohlídat.

Držím Vám pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová