Porod do vody, máte zkušenost? Kde ho umožňují?

bartovaandrea
13. bře 2016

Ahoj maminky 🙂 jdu si k vám pro zkušenosti s porodem do vody 🙂 , Doporučili by jste to druhorodičce? První porod jsem měla normální, dlouhý, bolestivý, s oxytocinem, nástřihem s hlubokým šitím, hrůza 🙂 takže se teď zajímám o porod do vody, abych se alespoň nástřihu vyhla, a ráda bych bez chemie, samozřejmě pokud by porod byl v pořádku a nešlo o zdraví miminka. A budu rodit v Brně 🙂 Děkuji za vaše postřehy, zkušenosti a názory 🙂 Pěkný den vám přeji a hodné děti 🙂

alenaholcakova
13. bře 2016

Já teda žádné zkušenosti s porodem do vody nemám, ale chtěla jsem ho. Moje rozhodnutí změnil fakt když nám PA na předporodním kurzu říkala že po porodu mimča se musí přejít z vody na lůžko kde odejde placenta. To co píšete bych si určitě sepsala do porodního plánu. V Brně si můžete vybrat z různých porodnic a také se můžete informovat zda by vám takový porod mohl být umožněn. Zeptejte se svého gynekologa a proberte to s ním. Dnešní doba dává různé možnosti a hlavně volby ve které porodnici chcete rodit.

kittynka
13. bře 2016

Jako varianta je to určité super. Já nemám to štěstí,že by se u nás v porodnici dalo a na cestu dlouhou 60km si netroufam. První porod dlouhý, druhy trictvrte hodinový a teď se bojím,že ani nevylezu při třetím z bytů,že to nestihnu. Jestli se pak rozhodnete a dáte to,budu tiše závidět. 🙂

nov.tere
13. bře 2016

Co jsem slyšela tak porod do vody v Brně neumožňují nikde. Vyškov je na to lepší ale do vody se rodí jen s primářem a to je arogantní debil. Jinak celkově Vyškov je nakloněn přirozeným porodům já tam rodila 11/2015 a bez chemie a i bez nástřihu druhorodička 🙂

pipicek2
13. bře 2016

V Brně na Obilním trhu se rodí do vody.

mrs_v
14. bře 2016

V Brně se dá do vody rodit kdekoliv.Vanu mají všude ve všech 3 porodnicích a jde jen o to jestli si to dokážeš prosadit.Kor u druhorodičky bych to neviděla jako problém někde domluvit.

rebe
14. bře 2016

Pro mě byl porod do vody nejkrásnější zážitek v životě a doporučila bych ho každému, kdo má nekomplikované těhotenství! Do vody jsem porodila i placentu a ještě v ní byla asi půl hodiny, dokud jsem sama nechtěla ven. Ale v Česku je to ve většině porodnic zatím poměrně problém, mnohdy to lze domluvit, ale záleží na personálu, který má právě službu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru