Těhotenství. Mám mít strach o miminko?

Zodpovězené
18. říj 2023

Dobrý den,

15.9. jsem byla na gynekologii, protože jsem si dělala těhotenský test a byla jsem těhotná. O miminko jsme se snažily 2,5 roku, i když už jsme věděli, proč nám vlastně nešlo. Šlo o to, že příteli ze spermogramu nebo spermografu vyšlo, že má poškozené DNA spermií na 75 %. Poté nám řekli, že nebudeme moct mít děti přirozeně, a pokud by se zadařilo, tak je velká pravděpodobnost, že potratim...

Takže příteli byly nasazeny na 70 dní vitamíny megaenzimy a selen a zinek myslím.. To po celou dobu bral, pak je přestal brát a my se prostě snažili dál...A já jsem v září zjistila, že jsem těhotná, tak jsem jela pak na gynekologii 14.9. a opravdu tomu bylo tak.

Další návštěva gynekologa byla 3.10. a když mě doktor prohlížel, tak zjistil, že jsou tam 2 plody, ale jeden plod zemřel (syndrom mrtvého plodu), ale tomu druhému, že bije srdíčko a že je v pořádku, ale že mám počítat s tím, že budu trochu špinit. Dnes je 15.9. a já šla teď ze záchodu a na papíře krev, ale ne úplně rudá.

Mslíte, že je to to, co říkal doktor a nebo mám mít strach o miminko, kterému tlouklo srdíčko?

Je fakt, že je mi každý den už od začátku těhotenství špatně, ale nezvracím. Teď mám šílený pocit a v podbřišku mě lehce bolí.

Prosím Vás napište mi na můj email barborahavrankova1991@gmail.com. Nevím, jak to tu chodí, ale odpověď potřebuji co nejrychleji, ať ji tady nemusím hledat.

Děkuji a hezký den.

Dobrý den,

krvácení může být způsobeno odloučením druhého dvojčete. Nevolnost může být přítomna v prvním trimestru a většinou vymizí po 12. týdnu těhotenství. Pokud máte silné obavy, doporučuji kontrolu u Vašeho gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová