Těhotenství. Nevydařený porod. Jak se nastartovat a začít si těhotenství užívat?

Zodpovězené
25. čer 2019

Dobrý den,

mám doma ročního syna a týden zpět jsem zjistila, že jsem těhotná. Jediné, co mě teď trápí je to, jak to zase zvládnut?! Porod jsem měla hodně těžký, toho se bojím nejvíce. :( Miminko jsme teď neplánovali, teda já nechtěla další dítě možná vůbec, ale stalo se a já jsem teď v koncích...psychicky. Strašně se bojím porodu. Té bolesti, těch komplikací atd.

Jak se nastartovat a dát se dokupy?

Popřípadě, je něco, co mě dokáže připravit na normální, hezký porod?

Děkuji za podporu.

Dobrý den,

určitě se lze připravit k porodu tak, aby strach nebyl překážkou těšení se z těhotenství a porodu.

Doporučuji vám najít si svou průvodkyni - dulu, porodní asistentku, se kterou můžete probrat své obavy a začít se ladit na svůj porod. Absolvovat dobrý předporodní kurz, který má pozitivní recenze. A v neposlední řadě vybrat si porodnici s humánním přístupem, s dobrou statistikou, kde není procento císařských řezů vyšší jak 15%, kde vládne trpělivý a respektující přístup k ženám a dětem.

Moc vám přeji, ať si další porod prožijete v radosti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová