Velikost miminka v těhotenství. Vyvíjí se plod správně?

Zodpovězené
29. čer 2019

Dobrý den,

minulý týden ve středu jsem byla na ultrazvuku, těhotenství mělo být 7+5, velikostně dle plodu (12,5 mm) bylo ale 7+3. Dnes proběhla další kontrola, kdy těhotenství mělo být 8+5, ale dle velikosti (14,5 mm) mi bylo řečeno, že je max. 8+2 (po devíti dnech od předchozí kontroly).

Jsem na rizikovém těhotenství, před necelými třemi týdny jsem mírně krvácela. Už jsem po jednom potratu. Jde mi o to, že mám strach, že se plůdek špatně vyvíjí a málo roste. Srdíčko bylo krásně vidět a je 100%, podle doktorky je tak těhotenství prosperující. Nicměné mi stále vrtá hlavou, proč je plůdek tak malý a proč se mi při každé kontrole "zkracuje" doba těhotenství.

Mnohokrát děkuji za odpověď!

Lucie

Dobrý den, Lucie,

chápu vaše obavy, zvlášť pokud předchozí těhotenství bylo ukončeno tak brzy.

Pokud vám paní doktorka potvrdila, že je vše v pořádku, tak si zkuste těhotesntví užívat v radosti a ne strachu, který může negativně ovlivnit celé těhotenství. Ultrazvukové měření nikdy není s přesností, za další měsíc může být při kontrole vše v pořádku.

Moc vám přeji těhotenství, které si v radosti užijete.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová