Zvláštní UTZ - 1. trimestr. Dokáže mi to někdo vysvětlit?

11. bře 2021

Ahoj, prosím o radu, případně o sdílení zkušeností, nebo vysvětlení.
Jde o těhotenství v prvním trimestru. První ultrazvuk v 8.tt byl naprosto v pořádku, v normě, srdíčko krásně bilo, vypadalo to na prosperující těhotenství v normě. Další kontrolu jsem měla v 10.tt, u jiného lékaře (moje doktorka má dovolenou). Šla jsem si vlastně jen pro průkazku kvůli screeningu. Lékař udělal ultrazvuk a na něm nebylo vlastně skoro vůbec nic. Jen takový stín, vlastně mi k tomu ani nemohl nic říct, protože tam nic neviděl. Byl překvapený, že tam dva týdny zpátky "něco" bylo. Něco tam vidět bylo, ale vlastně to odpovídalo ještě nižšímu stádiu než při první kontrole.
Pořád mi vrtá hlavou jak je to možné. Nějaké vstřebání plodu? Dokážete mi to někdo vysvětlit?

ema90
11. bře 2021

To je celkem bezne... prvni trimestr je vzdycky nejvic rizikovy.
Proste to asi plod nezvladl a vstrebava se, podle toho co pisete.

autor
11. bře 2021

@ema90 ano, to samozrejme vim, neni to bohuzel prvni zkusenost. Jen jsem nevedela ze se plod muze vstrebavat

ema90
11. bře 2021

Ano, ne vzdy je po potratu potreba cisteni. Plod se bud vylouci sam spolu s ms, nebo se vstreba. Treba syndrom mizejiciho dvojcete.
Tak uvidite jak to bude u vas...

amazonkajanik
11. bře 2021

Je mi líto, že se vám to stalo a ano, plod se může vstřebat, dokonce i starší. Sestra před lety potratila ve 3měsíci jedno z dvojčat. Bylo řečeno, že zákrok není nutný, že se vstřebá. Bohužel v 5 měsíci odešlo i druhé 😟

klokanka31
11. bře 2021

@amazonkajanik To je hrozný, o tomhle jsem nikdy neslyšela že už živé mimi se může vstřebat 😲

ema90
11. bře 2021

@klokanka31 Me by to taky nenapadlo, ale cekame dvojcata, tak jsem na tohle byla upozornena na zacatku tehotenstvi. Ze je velmi caste, ze jeden plod sam odejde. Nastesti neodesel a jsou obe miminka v poradku.
Nicmene kdyz jsem se o tom bavila s doktorem na prenatalni diagnostice, tak rikal, ze ano, ze tam to druhe dvojce proste zustane a “vstreba se”.
Mne na tom teda nic hroznyho ale neprijde. Proste to ma priroda a telo vymyslene.
Lepsi, nez podstupovat nejaky zakrok.

nita1984
11. bře 2021

@klokanka31 taky jsem to zažila s dvojčatem, bohužel

amazonkajanik
11. bře 2021

@klokanka31 mno,mě to také překvapilo, že už takhle "velké " může "zmizet". Bohužel sestra měla v sobě zánět, který se přehlédl a to stálo život obou dětí. To druhé už muselo jít císařem a pak 2roky pauza, než se mohli snažit. Nakonec se povedlo a synovci bylo 5let. Bohužel na to opět podezření na rakovinu, tak vloni sestra podstoupila zákrok kdy jí vše sebrali 😣

klokanka31
11. bře 2021

@amazonkajanik To je hrůza 😞

amazonkajanik
11. bře 2021

@klokanka31 bohužel, ale má dvě krásné zdravé děti. Původně hrozilo, že nebude žádné, rakovinou jí strasili od 26let a te si má pospíšit. Jenže se pak rozešla po 14letech s přítelem a naštěstí (bohužel,kreten ) si našla jiného a brzy založili rodinu

klokanka31
11. bře 2021

@amazonkajanik Tak hlavně že děti stihla. Ale jak to tak čtu co vše je možné, tak si jsem fakt jistá že další těhu nee.

amazonkajanik
11. bře 2021

@klokanka31 hele, já u nás se teď chráním, že by se nehodilo, být o dalšího člena navíc. Chtěla bych věkový rozestup, plus se nám to podelalo když jsem byla těhotná s prvním,takže jsme ekonomicky rádi, že jsme. Ale tak nějak vnitřně cítím, že než se povede druhé, bude přechod rychlejší. Už teď se v noci potim (a to jsem zimomriva), celý měsíc nálada jak při pms ...🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru