Vzrušení a orgasmus v těhotenství. Mohou ublížit miminku anebo celé těhotenství předčasně ukončit?

Zodpovězené
9. únor 2019

Dobrý den,

jsem podruhé těhotná. První těhotenství skončilo předčasně v 26tt sekcí pro málo plodové vody (neodtekla, postupně se během 3 týdnů ztratila a nová se netvořila). Pro nevydařené těhu nyní beru utrogestan 2tbl denně a píchám si Clexane. Sex jsme si s přítelem "zakázali", ale jinak se mazlíme a já se bojím, aby vzrušení a orgasmus neublížili? Gynekolog mi sex nezakázal, respektive nikdy na toto téma nepřišla řeč.

Děkuji za váš názor.

Dobrý den,

sex ani orgasmus by neměly těhotenství nijak ohrozit. Pokud je těhotenství fyziologické, pak není třeba se sexuálním aktivitám vyhýbat. Vzniklé děložní stahy po orgasmu nejsou natolik výkonné, aby způsobily předčasný porod. Opatrnosti je však třeba při problémech s placentou - vcestná placenta, hrozícím předčasném porodu, při krvácení, při krvácení po styku...

Pokud tedy váš gynekolog, u kterého jste v péči, nic nenamítá, pak bych mu důvěřovala.

Přeji vše dobré.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová