Předčasný odtok vody. Jak dlouho lze udržet těhotenství?

bari96
15. únor 2020

Ahojky mam takový dotaz , chtěla jsem se zeptat jsem 32tyden ... A minulý týden mi praskla plodova voda sama od sebe ... jsem v nemocnici přes týden. Mám občas malé bolesti bříška a tvrdnuti ale není to tak strašné lékaři říkali že prý když praskne plodova voda predcastne tak prý žena většinou do 14 dnů porodi... Mám celkem se všeho strach jak to dopadne. Jsem nervózní lékaři mi stále nic noveho neříkají ... kordikoidy už mám dobra ne prosim o radu sešel se s tim už někdo ? A jak vše dopadlo ? Mám strach o maleho ... v( moc děkuji za odpověď.

elsy3
15. únor 2020

@bari96 Ahoj, myslím že se nemusíš bát 🙂 32tt už je dobrý, děti se rodí někdy mnohem dřív a zvládnou to. Důležité je, že jsi v péči lékařů, oni vědí co dělat. Moje dcera se narodila 34tt, večer mi praskla voda a odtékala postupně, dcera se narodila druhý den ráno akutní sekcí. Nestihla jsem dobrat kortikoidy. Ale zvládla to parádně, po 14 dnech jsme šly domů. Mají určité podmínky (ukončeny 36tt, schopna se sama najíst - prso, láhev nebo kombinace, a váha kolem 2,3kg). Držím palce, určitě to bude v pořádku. 🍀🙂

badyr
15. únor 2020

@bari96 mě prdla voda a ten den jsem ještě porodila, kortikoidy se nestihly. Rodila jsem v 33. týdnu. Syn měl nějaké komplikace, tak jsme byli v nemocnici skoro měsíc, ale ta miminka jsou strašně šikovná a hodně rychle dohánějí. Je určitě fajn, že jsi pod dohledem. Já se hodně dlouho nervovala tím, že mi nešlo kojení a po šestinedělí už jsem žádné mlíko neměla a víš co, stalo se prd. Malý krásně prospíval, nyní v jeho 2 letech bys rozhodně neřekla, že přišel na svět dříve. Hlavu vzhůru, všechno bude dobré 😉

errol4388
15. únor 2020

@bari96 dobrý den. Z mého pohled už je 32 týden hezky. Já rodila před dvěma měsíci ve 30 týdnu, také mi praskla voda. Tihle malí kulíšci jsou neskuteční bojovníci. Strach o toho malého je samozřejmý, ale v tomto týdnu už si zpravidla zvládají sami dýchat. Počkejte až na Vas poprvé zakřičí. To hned poznáte, jakou má sílu 😉

astyna88
15. únor 2020

ahoj mě praskla voda v 36.tt (35+6tt), ale nic se dál nedělo. Přesně za týden mi dopoledne začala bolet záda, a během hodiny se syn narodil, už mi porod nezastavovali. Oni tě nechají co nejdéle, mě jen dávali penicilin, dokud se neudělal odběr na streptokoka a pak mi každý den natáčeli monitor a sledovala se odtékající voda, ona se pořád tvoří, takže tam dítě není na suchu. Hodně štěstí. Syn se od začátku kojil výborně, z porodnice jsme odcházeli s plnou porodní váhou (2,45kg), byl to savec až do roku, kdy vše ostatní odmítal. Ony ty děti jsou strašní bojovníci, připadají mi i snaživější, než termínové děti. V inkubátoru nebyl, jen po porodu 2h na sledování a dělali mu nějaké testy na štěpení cukrů a pak ho dali už ke mě.

bari96
autor
15. únor 2020

Všem moc děkuji za odpověď 🙂 v jednu chvíli si říkám že to už chci mít za sebou a na druhou stranu zase ne a mám strach ... 🙂 je to vše zvláštní pocit. Bříško mě poboliva většinou v noci třeba 2 hodinky a jde to do kříži a ráno to přejde 5x za den mi vždycky stvrdne bříško tak nevím jestli se mám připravovat nebo ještě nemusím pry to může přijít kdykoliv říkají lékaři ale to čekání je prostě šílený :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru