Zelená plodová voda. Je možné, že to bylo tím, že měl syn obtočenou kolem krku pupeční šňůru?

Zodpovězené
2. zář 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Rodila jsem v 39+3. Měla jsem zelenou plodovou vodu. Malý se narodil s pupeční šňůrou kolem krku na 3x pevně.

Myslíte, že ta plodová voda mohla být zelená z důvodu obtočení?

A nebo jsem měla třeba špatně stanoven termín a malý byl přenášený?

Narodil se s 3,3 kg a 49 cm.

Děkuji

Dobrý den,

ano, pupeční šňůra kolem krku sice ve většině případů nemusí značit žádné riziko. Pokud byla u Vašeho dítěte pupeční šňůra silněji utažena, pak mohla způsobit krátkodobý stres a došlo k uvolnění smolky a následné zkalení plodové vody.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová