Pupeční šňůra omotaná okolo ruky

strasidelko
9. kvě 2019

Ahojky všem. Dnes jsem byla na ultrazvuku a dítě v 15tt má okolo ručičky omotanou pupeční šňůru asi na dvakrát.
Dr jsem se ptala a on nic neřekl jen no má ji omotanou a na mě otázky zda je to normální nic neřekl.

Mám strach aby se mu správně dokrvovala atd.
Nemáte někdo zkušenost?

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa1218
9. kvě 2019

@strasidelko Ahoj, v 15tt se asi nic stát nemůže, ještě tam má miminko hodně místa. Myslím, že tohle bývá problém hlavně u porodu, kdy se může miminko tou pupeční šňůrou přiškrtit, když jí má kolem hlavičky. Teď se to může v pohodě ještě změnit

julielim
9. kvě 2019

děti se do šňůry motají běžně, jen ve vyjímečných případech je to špatně - třeba kolem krku. Dcera když se narodila, tak měla šňůrou ručičky svázané a nic jí nebylo, jen od malička nesnáší, když se jí ruce svážou nebo pevně drží.

martinkam22
9. kvě 2019

Malá měla 37tt omotanou šňůru kolem krku na 2x, PA řikala, že je to velmi časté a není to nebezpečné, tak nevím. Já z toho byla vyplašená, nakonec mě přesvědčili doktoři svým klidem a vše dopadlo dobře 🙂

belair
9. kvě 2019

Někde jsem četla, že třetina děti má při porodu šňůru kolem krku. Malá taky měla a doktorka ji při porodu z krku stáhla. Je to vcelku normálka.

julielim
9. kvě 2019

@belair jsem to blbě napsala... problém je, pokud je šňůra kolem krku napevno..

makronka222
9. kvě 2019

Ty deti tam maji kolikrat i uzle, pokud je snura funkcni jak ma, nic se nedeje... u nekoho to vyjde u nekoho ne. Co ma asi v tom brise ted doktor udelat? Proste se to nesmi hrotit, jinak by se clovek zblaznil.

hezz17
9. kvě 2019

Je jedno jestli je odmítána kolem krku, ruky nebo nohy. Jde o to, jestli není na pevno. Rozhodně není problém, ze ručička nebyla dokrvena, ale aby skrz puoecni snuru proudila krev.

kuliseks
9. kvě 2019

Syn se narodil s pravym uzlem na pupecniku, to znamena, ze mel proste uzel. Kdyby se pry moc dotahl, tak je to spatne, ale nastesti to v pohode doslo ke zdarnemu konci. Chci te tim uklidnit.. deti se ruzne v deloze toci a pupecnik je casto i delsi a s tim nic nenadelas.. nema cenu se nervovat.. mozna je i zbytrcne, ze to rikaji.. pravy uzel tedy z uktrazvuku poznat spis nejde ale i tak, ze je neco nekde omotane.. mne rekli u druheho syna, ze ma snuru kolem krku a jen to vedomi, ze prvorozeny byl s tim uzlem v pohode me uklidnovalo. Podle me by takove veci rikat ani nemeli, kdyz se to hned druhy den muze zmenit

kuliseks
9. kvě 2019

Jo a druhy syn se tedy nakonec narodil uplne v pohode a nic nikdy omotane nemel. Z krku se mu to nakonec odmotalo 😉fakt se to meni a nic to neznamena.. ten pravy uzel je nebezpecnejsi, tohle je v pohode

jane46
9. kvě 2019
https://www.youtube.com/watch?v=BAcAZy3yeyk


Tohle jsem videla, kdyz jsem byla tehotna... Uklidnilo me to, ze ty uzle a omotani nejsou tak desive... A oni kontroluji prutok

strasidelko
autor
10. kvě 2019

@jane46 aha super, takže myslíte ze to nic není když to měl malý na dvakrát omotana kolem ručičky?

jane46
10. kvě 2019

@strasidelko To se tezko slibuje, ze to nic neni. Ale myslim, ze to bude v poradku. Treba na dalsi prohlidce uz to bude mit dole. Pokud ne, urcite bych pro klid po Dr. chtela kontrolu prutoku a at koukne na rucicku.

fouskovi
10. kvě 2019

My měli při porodu dvakrát okolo krku stihnu se tam ještě otočit naštěstí to neměl utazeny a s uzlem jsme byli od 14 týdne jen nám to rozhodlo genetiku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru