Zvolit vyvolávaný porod?

Zodpovězené
4. únor 2024

Dobrý den,

jsem druhorodička - první porod 39. tt, 3 300 g. Teď mě čeká 2. porod. Aktualně jsem 36+1 a miminko má 3 100 g. Na dnešní kontrole mi Dr. oznámil, že vzhledem k tomu, že je větší - porod bychom mohli vyvolat. Jdu ještě za týden na převážení a pokud by dále nějak více rostlo - nebo jak to říci - tak bychom se domluvili na vyvolání - dle jeho slov, abych se nemordovala se 4kg dítětem.

Jinak mám vše v pořádku - cukrovku nemám, streptokok negativní, otoky žádné, tlak v pořádku.
Mám 34 let. Sestřička říkala že jsem zdravá žena. Těhotenství bez komplikací, monitory vyšly perfektně.

Tak se Vás chci zeptat, zda byste to nechal do termínu porodu, což je 28.2., nebo bych měla zvolit vyvolání - ale jsem v pořádku.

Na gynekologii jsem byla na posledni návštěvě už seznámena s tím, že je o cca týden větší, ale že je to v pořádku a je to pěkně rostlé miminko - o možném vyvolávání nepadla řeč.

Mám z vyvolávání větší obavy a nevím, jestli to není zbytečné, ale představa, že rodím 4kg dítě, tak jsem "na omdlení". Chtěla bych, aby vše včetně vypuknutí porodu bylo spíš na přírodě.

Děkuji za názor.

Dobrý den,

váha Vašeho miminka je zcela v normě. Váhový odhad dle ultrazvuku není nikdy přesný, jedná se o odchylku plus mínus 0,5 kg. Váha dítěte by neměla být tedy důvodem k vyvolání porodu, pokud je jinak vše v pořádku. Indukce porodu s sebou nese také rizika, o kterých by Vás měl lékař informovat.

Držím pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová