Kolik bude mateřská?

Zodpovězené
29. dub 2024

Dobrý den,

nastoupila jsem do zaměstnaní pár týdnů před porodem (9) na homeoffice, předtím jsem byla doma celé těhotenství, tzn. že bych měla dostat i mateřskou.

Z čeho mi tedy bude počítána mateřská, když za mě platil pouze měsíc sociální a zdravotní, protože se mi narodila včera dcera?

Pouze z tohoto měsíce nebo započítá i minulého zaměstnavatele, kde jsem byla loni od ledna do července?

Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se nás, z čeho se bude ve Vašem případě určovat výše mateřské.

K tomu, abychom Vám mohli odpovědět na Vaši otázku, máme od Vás bohužel málo informací.

Obecně výše peněžité pomoci v mateřství (mateřská) činí 70 % redukovaného denního vyměřovacího základu za kalendářní den. Denní vyměřovací základ se zpravidla zjišťuje z příjmu za 12 kalendářních měsíců před nástupem na dávku.

Pro odpověď na otázku, jak to bude s výší PPM ve Vaší situaci, kontaktujte prosím linku České správy sociálního zabezpečení - 800 050 248. Zde Vám poskytnou podrobnější informace.

Přejeme klidné jarní dny

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz