Porod mrtvého miminka. Je možné, že bych ještě mohla otěhotnět a donosit zdravé miminko?

Zodpovězené
3. lis 2021

Dobrý den,

je to týden, co jsem musela porodit ve 22. týdnu svého syna. Přestal se vyvíjet asi už ve 20. týdnu, ale přišlo se na to pozdě. Umřel a já ho ještě několik dní nosila. Hrozně moc to bolí. Je mi zrovna 40 let, léčím se s vysokým tlakem a v děloze mám myom, který se těhotenstvím zvětšil na 7×6 cm.

Je možné, že bych ještě mohla otěhotnět a donosit zdravé miminko?

Děkuji

Hezký den,

nejprve přijměte moji lítost nad ztrátou, kterou prožíváte. Vím, že to není jednoduché všechno zpracovat a přijmout. Přeju Vám hodně síly do dalších dnů. Ponořte se do truchlení, dejte volný průchod všem emocím, které k Vám chodí. Rozloučení s Vaším synem je hodně důležité. Je přirozené, že Vás napadají otázky, co bude dál a jestli donosíte zdravé miminko. Dopřejte si ale nejdřív čas.

Ze zdravotnického hlediska Vám s tímto nedokážu poradit, všechny Vaše obavy prosím konzultujte s Vašimi ošetřujícími lékaři.

Pokud byste chtěla, můžete se mi ozvat pro další konzultaci. Jak pro podporu psychiky, tak se můžeme společně podívat na to, jak přirozeně sledovat Váš cyklus, až se po porodu obnoví a jak zjistit, jestli je zdravý, probíhají v něm pravidelně ovulace a může tak dojít k dalšímu otěhotnění.

S přáním všeho dobrého v tyto smutné a temné dny,

Kamila
tvoje průvodkyně na cestě po ztrátě miminka
autorka projektu Když smrt předchází zrození

⚜️ FB: kamilahusakovacz
⚜️ e-mail: kamila@kamilahusakova.cz