Porod mrtvého miminka ve 3. trimestru. Zažily jste to?

zuzago
2. črc 2011

Ahoj holky, trochu se představím, i když se zde přihlašuju s velikou bolestí. V červnu 2009 jsem porodila našeho krásného zdravého Kubíka. s maželem jsme toužili mít další dítě asi za dva roky. Ale začalo nám trápení. Nejdřív v září 2010 potrat v 7.tt s kyretáží dělohy. Pak jsme byli moc šťastní, rozhodli jsme se počkat 2 ms cykly a hned se ám povedlo otěhotnět. Ale minulý týden jsme zažili hoznouvěc. Musela jsem pordodit ve 33.tt našeho chlapečka mrtvého. Vše se zdálo být v pořádku a najednou taková rána! Prosím máte za sebou taky tto bolestivou věc? Moc toužím mít ještě další miminko, ale bojím se. Musím počkat na výsledky, snad zjistí, co se mu stalo. Pak se budu snažit podstoupit všechna možná vyšetření já. Podařilo se vám pak ještě donosit zdravé miminko? A kdy jste mohly podle lékařů začít znovu ěhonět. Co bylo vaším problémem, že jste o miminko přišly? Prosím podělte se se mnou o vaše příběhy?

skurinka
2. črc 2011

@zuzago Ahoj je mi to strasne moc lito 😔 😔 Ja musela porodit ve 2.trimestru.....
jestli budes chtit muzes se k nam pridat jsme soukroma diskuze-Maminky Andilku 😔

zuzago
autor
2. črc 2011

@skurinka Ahoj, to bych ráda, ale nevím, jak se mám do zamklé diskuze přihlásit.

skurinka
2. črc 2011

@zuzago napis zakladatelce-kessinkaa a ona te k nam pusti

katkafs
28. črc 2011

@zuzago ahoj, moja spolužiačka z VŠ takto prišla o bábo počas našich štátnic - bola tesne pred plánovaným pôrodom .. Ale presne po 5-tich rokoch šťastne porodila dcérku Rebeku /už s iným partnerom ale../ Tak Ti veľmi držím palce, aby Ti to vyšlo, mne zatiaľ bohužiaľ nie , mala som 2 MA , ale stále dúfam ... Papa

kotshi
30. črc 2011

ahoj ..tak me se stalo něco podobneho pred 3 tydny ☹ porodila sem ve 37tt mrtvou holcicku ktera se nam udusila na pupecni snure..a take sem loni v červenci potratila v 7tt :( take cekam na vysledky ktere bych mela mit uz ted v utery a mam ty same otazky jako ty :( je to desne vim jak se citis ...

zuzago
autor
16. srp 2011

@kotshi Ahojky, děkuji za zprávičku tady, ale je i moc líto, že patříš do našich řad nejsmutnějších maminek! Myslím, že už sespřihlásila do naší sokromé diskuze, tak více můžeme komunikovat už tam.

hanika6
20. srp 2011

ahoj i mě tahle hrůza potkala,na začátku července 2011 jsem porodila mrtvou holčičku v 37tt uškrtila se na pupeční šnůře.Naštěstí mám doma už chlapečka.Je to pár dní co jsem byla na gyndě tam mi řekl že můžu otěhotnět hned jak dostanu menstruaci tak uvidíme.Jen nevím jestli mám znovu tu odvahu do toho jít ...

marecek4
20. srp 2011

jsou to smutné příběhy a ještě smutnější jsou takové jako u mojí známé-ta otěhotněla neplánovaně,protože měla zdravotní problémy které neřešila,tak nejen že se na to že je těhu přišlo až ve dvacátém týdnu,tak ještě odmítala spolupracovat s dr a o mimi přišla a na další může zapomenout,a zdravotní problémy opět dál neřeší a to se k tomu přidaly i psychické problémy po porodu mrtvého mimíska,na nás zanevřela,ani nepozdraví,a hlavně vyvádí nesmyslné věci jako že si oholí půlku hlavy,dr vyhrožuje soudy-které se nekonají,ale v její mysli ano atp.,a nás jen trápí že jí nemůžeme pomoct

všem Vám držím moc pěstičky,aby jste si mohly jednou pochovat v náručí svoje vysněné miminko

daniell300
30. čer 2013

Ahoj...Sú to skoro 3 roky..čo som v 35tt porodila mrtvu dcérku Rebečku..mala skoro 1800g...☹ z ničoho nič nám prestalo byť srdiečko 😢..ja som skončila na antidepresivach-nezvládla som to...☹ rok na to presne sa nám narodila zdravá dcérka..myslela som si,že mi to vynahradí..ale nieje to tak...milujem ju ako nikoho iného..ale Rebečku mi to nevráti a nenahradí..držím palčeky aby si to zvládla..je to už dlhá doba..ale stále to moc bolí a bolieť bude navždy 😢

barmarks
15. črc 2013

@zuzago Dobrý den,zuzago.Dnes jsem se odhodlala poprvé nakouknou na tohlé téma,váš článek je sice strarší ale váš příběh je hodně podobný mému.Ráda se podělím o náš příběh ale nechci veřejně.Pokud máte zájem napište na e-mail barmarks@seznam.cz

maxikjaroslava91
1. zář 2013

kdyz jsem pred 2.5 roku cekala dceerku evicku byla jsem moc rada ze cekam holcicku ale 32tyden jsem sla na prohlidku ke gynekologovi a ultrazvuk hned me poslal na nataceni do nemocncie tak mi udelal v nemoc ultrazvu necitila jsem vic nez tyden pohyby tak si me tak nechlai a museli privolat porod ze ji prestavalo byt srdicko ted jsem rada ze ji mam zdravou

maxikjaroslava91
1. zář 2013

mam jeste 2deticky sayna let byj dite moc jsem ho chtela byl pro me vytouzene taky jsme se pokouseli rok a podarilo se nam to v 7,5mesici prisli kontrakce pri vsech 3detech jsem chodila na plodovou vodu u syna ty kontrakce a 21:00hod a skoncil v 21:15 tak rychli ale narodil se bohuzel postizeny vojtova metoda ale ma vinu i detska doktorka ke ktery jsme chodili porad spinkal ve dne v noc nechtel jist hubnul atd az ve 4mesici prisli 1velke problemi astmaticky zachvaty bronchytyda atd ani se nehybal nic ve 2,5,etech zacal chodil trochu ted sice tape ale bohuzel osud to tak chtel ted je momentalne v ustavu chyby me ve 3letech byů sveren k tovi do pece ale on s ezhorsovla to co jsem zacala svicit meotdu atd bylo lepsi ale on ho znicil tak je ve zrd ustavu chyby ma

bibi_du
3. zář 2013

Před několika měsíci jsem musela porodit mrtvého chlapečka v 36 tt. Příčina smrti se nezjistila...:(

backstreet
4. zář 2013

i já jsem musela porodit našeho chlapečka v 6. měsíci těhotenství. Měl vývojovou vadu srdce neslučitelnou se životem ☹

laura1010
12. led 2014

Me se to stalo ani ne pred tydnem,sla jsem s blbym tusenim na kontrolu do porodnice ze my tvrdne bricho,byla jsem 33 tt a oni my rekli ze male nebije srdicko a musim ji porodit.Je my hrozne,i kdyz bych rekla ze to zvladame statecne,uvnitr nevim jak se s tim vyrovnat.musime pockat na vysledky.ani nevim co me jeste ceka za vysetreni a kdy budeme moct zkusit otehotnet.nevime co se stalo,vsechno bylo v poradku,uz mame syna a predchozi tehotenstvi zadny problem nastesti nebyl.byli jsme i na scriningu v 1i 2trimestru ja to nechapu co se mohlo pokazit.Doktori rikali ze se to stava,ze je to priroda a nejcasteji prestane vyzivovat placenta a to nikdo nevysvetli proc.Beru to tak,ze mohlo byt i hur,ale na tohle nikdy nezapomenu a prazdny misto po miminku ma ktery uz jsme se strasne tesili zustane prazdny.

bibi_du
14. led 2014

@laura1010 Nechte se s manželem vyšetřit na trombofilní mutace a další genetické vady, taky třeba na toxoplazmózu, listeriozu atd...Já všechny tyhle testy podstoupila, ale bez výsledu...:( Jsem zdravá, manžel taky...
Držte se, budu na vás myslet...:(

laura1010
18. led 2014

Dekuji bibi_du uz mame nastesti zdraveho chlapecka,prali jsme si mit deti blizko u sebe,bohuzel se stalo tohle.nevim jestli a kdy budu moct mit dalsi dite a to nejhorsi je ze porad neznam vysledky pitvy,az na jeden prvni vysledek a to ze mala mela mit rostep patere,jeste teda nevime jakou formu,ale nepochopim jak to nemohli videt na genetice,kdyz jsme byli na scriningu v 1i 2trimestru! Je tohle vubec mozne? Takze se my i trochu ulevilo,protoze s takovym onemocnenim by to pro ni stejne nebyl zivot,kdyby mela byt ochrnuta nebo neco horsiho.vsechny vysetreni co pujdou si nechame udelat,to my asi oznami gynekolog ze na co vse testovat?A kde testovali vaseho muze? Kyselinu listovou jsem poctive jedla uz tri mesice pred otehotnenim.je to silenej pocit,celi tehotenstvi si myslim ze budu mit krasny zdrav miminko a pak takle na konci se stane tohle.jestli budu jeste nekdy tehotna,asi se budu bat silene od zacatku do konce.

ninikry
27. led 2014

24.1.2014 jsem porodila mrtvého chlapečka, 33. tt. Nevím co dělat, jak se zabavit, strašně mi chybí.

zufan
31. led 2014

Já jsem porodila mrtvou holčičku Kačenku 13.12.13.,narodila se 3 dny po termínu.Proč umřela se neví,prý krátká pupeční šňůra.Utápím se v slzách.

michl
5. únor 2014

@ninikry drž se, držím pěsti!

ninikry
6. únor 2014

@zufan To já taky, je to čím dál horší

laura1010
8. únor 2014

Holky je my to hrozne lito,je strasny ze se tohle vubec deje a jeste kdyz vidim jak casto se to stava :'( moc Vam budu drzet palce,at uz mame v zivote jen a jen stesti! ja osobne mam dneska spatnou naladu,je to presne mesic od porodu moji Lucinky,je my po ni hrozne smutno!Mam po tomhle hrozne obrovskou diru v srdci!Uz mame vysledky pitvy-malicka mela krom od doktoru nezjisteneho rostepu patere (pry byl malickej pod kuzi tak ho na utz nemohli videt ani ne genetice-podle me keci keci keci a krejou jeden druhyho!neverim ze na 3decku nevidi takovouhle vadu v pokrocilem tehotenstvi) mela jeste spatny plice,ktery byli pricinou ze ji prestalo bit srdicko-nirtodelozni tisen a neokyslicovani.Pry by stejne neprezila diky tem plicim a neprislo se na to proto,ze plice se vyviji az jako posledni.Doktori rikaji,ze uz se to nebude opakovat,delaji my ted test z krve na trombofilni stavy a pak nas jeste s muzem poslou na genetiku na mutace.Jsem zvedava,kdy budeme mit vsechny vysledky,myslim ze tak 2mesice to potrva.Ted uz jen cekat .

ninikry
12. únor 2014

@laura1010 Genetiku jsme myslím věděli do třech měsíců...my teď čekáme na výsledky pitvy Matýska, už jenom představa, že ho někdo pitval je pro mě dost příšerná

laura1010
12. únor 2014

Tak to uz ti tu genetiku delali pred nebo v tehotenstvi?nam trvala pitva neceli mesic od porodu.Me genetika teprv ceka po tom co se stalo..ja vim ze je to hrozna predstava,pro me to taky byla hrozna predstava,ale jinak by nezjistili co se stalo,musi to tak byt..aby jsme znali procinu a mohli se popr.vyvarovat v dalsim tehotenstvi.pro me je lepsi vedet co se stalo,nez aby rekli ze se nic nezjistilo a miminko bylo zdrave.

marmoset
12. únor 2014

Holky je smutné číst takové příběhy ☹ Přeji Vám všem mnoho sil na to překonat alespoň trochu tak velké trápení. A přeji mnoho štěstí do budoucna!

ninikry
13. únor 2014

@laura1010 Já jsem ještě před tímhle potratila v 6. tt a pak jsem měla mimoděložní, tak nás doktorka poslala na genetiku, ta dopadla ok. Ale pak přišlo tohle.

laura1010
14. únor 2014

@ninikry aha no koukam ze i pres vysledky testu,clovek nemuze byt v klidu :( a co se stalo jestli se muzu zeptat? Ja porodila 8.1.2014 ve skoro 34 tydnu.Pricina smrti byli plice,nejspis i kdyby mala zila do terminu,stejne by neprezila a nebo nezila dlouho..doktori me uklidnuji,ze se to stava jen jednou a ze jsme to nemohli nijak zmenitt.kdyby sis chtela nekdy popovidat,klidne my napis zpravu.vis me to taky porad moc boli,nekdy je my lip a jindy bych se zakopala pod zem jak je my zle,ale citim,ze cas tu bolest drobet zmirni,jen aby ten cas tak nejak rychle utekl a bylo to uz drobet lepsi.drzim ti palce at je ti brzy lip

laura1010
14. únor 2014

@marmoset dekuju !

ninikry
14. únor 2014

@laura1010 Tohle asi s genetikou nebude mít nic společnýho, prostě je to nejspíš posraná smůla, zatím čekáme na výsledky pitvy. Malej měl kolem krku šňůru, ale to prej taky nemusí nic znamenat, prý nemáme počítat s tím, že se nějakou příčinu dozvíme..dneska jsou to přesně tři týdny od porodu, tys porodila jen chvíli přede mnou, asi je to ještě moc krátká doba abysme byly v pohodě...