Zadařilo se vám?

6. led 2021

Zdravím,
jdu si snad pro uklidnění, ale hlavně i Vaše zkušenosti. S manželem se už víc jak rok snažíme o druhého prcka. V květnu samovolny potrat, 2 týdny zpět zjištěno mimoděložní těhotenství. Musel mi být odebrán pravý vejcovod. Podařilo se Vám přirozeně otěhotnět, pokud ano, za jak dlouho? Nebo jste museli podstoupit IVF?
Moc děkuji za odpovědi 🙂

danvitka
7. led 2021

Mě by spíš zajímalo proč? Nevím kde berete všichni tu sílu 🙏🙏 já už bych si hodila. Pardon není to asi moc povzbudivé 🤭 ale pátrala jste po příčině? Něco je někde špatně? Jinak?

autor
7. led 2021

@danvitka Tak moje největší síla si teď staví v obýváku lego 😁 ale co si budeme povídat na psychiku je to náročné. Malé o které jsme přišli v květnu se mělo narodit v termínu, kdy bylo zjištěno mimoděložní těhotenství ☹ na žádnou příčinu se nepřišlo 🤷‍♀️

klokanka31
7. led 2021

Já nemohla otěhotnět 12 let. Umělé oplodnění jsem odmítala, nakonec jsem otěhotněla přirozeně. Ale bylo to mimoděložní, vzali mi vejcovod. Takže jsem si říkala že je to konec. No ale za pár měsíců jsem otěhotněla znova, samovolný potrat. To už jsem nadávala že na to kašlu, ale za měsíc a půl po potratu jsem otěhotněla do třetice, a mám z toho krásnou holčičku. Takže neztrácej naději, určitě se brzy miminka dočkáš 🍀

klokanka31
7. led 2021

@danvitka Je to hodně psychicky náročné, ale žena co touží po miminku tak zvládne vše 😞

nurik
7. led 2021

Ja mam 2 roky po mmt a odobraty pravy vajcovod. Ideme do ivf lebo sa nejako nedari drzim palce 🙂

lotosek
7. led 2021

Taky se více než rok snažíme o druhé. Mám za sebou několik biochemek a čekáme na výsledky vstupních testů do CARu. Nevím, proč to tak zatím divně dopadlo. První dítě se povedlo hned, já mám cyklus OK a naše párová genetika je na jedničku.

autor
7. led 2021

@klokanka31 12 let...máš můj obdiv. Popravdě už jsem na palici teď. Nějak mě to psychicky dostalo o to víc, ze těhotenství jsem zjistila přesně o tři roky později, co jsem čekala prvního prcka. Dokonce prvni ultrazvuk byl naplánovany na stejne datum, tp byl taky stejný. Vím, že mám veliké štěstí, ze uz jednoho prcka máme. Ale vnitřně cítím, ze jako rodina nejsme kompletní. Moc gratuluji k holčičce 🍀

@nurik taky držím palce, ať se s IVF zadaří. 🍀 My máme čas do konce roku. Pak by bylo prý na místě to řešit přes IVF.

@lotosek u nás první bylo přesně do roka a do dne. Takže jsme tak nějak počítali s tím, ze nějakou chvíli to klidně zase zabere, ale že když už se konečně zadaří a pak to takhle skončí jsme si nepřipouštěli ani jeden. Budu držet palce, aby se druhé zadarilo, co nejdříve 🍀

klokanka31
7. led 2021

Děkuju 🙂 a neboj, určitě se ještě dočkáš... Vím že to se to říká snadno a hůř se to dělá, ale chce to zkusit vypustit z hlavy, to snažení... Já vždy otěhotněla až když jsem byla naštvaná a řekla si že už na to kašlu.