Jak dlouho vám trvalo snažení po mimoděložním těhotenství a odstranění jednoho vejcovodu?

pro89
15. kvě 2021

Ahoj , snažíme se 2,5 roku o druhé ditko . Před dvouma rokama potrat , o čtyři měsíce později biochemicky . Teď v dubnu jsem otěhotněla konečně ( tedy po dvou letech od potratu ) a ve predevcirem jsem skončila na laparu s mimodeloznim tehotenstvim a vzali mi levý vejcovod. Za jak dlouho jste se snažili a následně otěhotněli prosím ? Jsem s nervama v kýblu 😢

martinececka
15. kvě 2021

@pro89 ahoj, já 3 roky snažení.. Já teď v prosinci biochemicke těhotenství pak v únoru konečně těhotná až dokud mi nezjistili že mám mimoděložní takže hned operace laparoskopicky a vzali mi levý vejcovod.. brala jsem 2 měsíce antikoncepci nechtěla jsem být těhotná snažit jsem se mohla za 2 3 měsíce a teď se snažím dal tak uvidíme... taky jsem z nervama v kýblu a vím jak se cítíš mám strach stejně jako ty... Snad nám to už vyjde přeji ji ti aby si pak normálně otěhotněla a měla zdravý miminko..

klokanka31
15. kvě 2021

@pro89 Neboj dočkáš se 🍀 já v září 2018 mimoděložní, vzali mi vejcovod, pak jsme zkoušeli-nezkoušeli asi od února 2019, v červenci 2019 biochemko, a na konci srpna 2019 znova těhotná, a to už dopadlo dobře.

cherie24
15. kvě 2021

@klokanka31 a v kolikátém týdnů zjistili mimoděložní, to vážně pokaždé vezmou i vejcovod? Nejde to řešit jinak? 😔

sayast
15. kvě 2021

@pro89 trochu té potěším, otěhotněla jsem za 9 měsíců po jedinem nechráněném styku. Teď už mi tu běhá 14 měsíční drak

klokanka31
15. kvě 2021

@cherie24 Přesně nevím kolikátý týden, asi 7tt...No malému už krásně bouchalo srdíčko 😞 a já mám pocit že se s tím doktoři nemažou a berou vejcovod každý...prý by tam bylo riziko opakovaného mimoděložního nebo co.

pro89
autor
15. kvě 2021

@klokanka31 to viděli , ze bouchalo srdíčko ? Mě řekli , ze podle ult to není 100% ze to je mimodelozni , ale ze mám zvětšený dost vejcovod a ze ho musí vzít , protože už je narušený a pravé hrozí další mimodelozni ...

klokanka31
15. kvě 2021

@pro89 Viděli to oni i já 😞 když mi pak v nemocnici dělali dost dlouhý ultrazvuk, kde to měřili atd., tak jsem celou dobu na to koukala. A ještě poslouchala žvásty že to nikdy neviděli, aby to u mimoděložního bylo tak životaschopné.

kmarie81
15. kvě 2021

@cherie24 jde tobjinak, ale musi se na to mimodelozni prijit brzo. Da se to resit pomoci injekce metotrexatu (v anglii se tim resi i miniinterubce) je to vlastne takova slaba chemoterapie, kdy ten metotrexat to enbrijko jakoby rozbije a ono se vstreba (ma to co docineni s kyselinou listovou, nejak ji brani se dostat k tomu embriu, ci co.) Kazdopadne doktori to delaji neradi, protoze se to napoprvy nemusi povist a je u toho to ryziko, ze by vajecnik (v mem pripade) nebo vejcovod mohl prasknout. A ano je potom zvysene ryziko dalsiho mimodelozniho tehotenstvi.

adellia
24. čer 2021

@pro89 mám to samé zt biochemické a teď 14 dní zpět mimoděložní
Ale mám ještě špatnou cytologii (HSIL CIN 3) 😔

pro89
autor
28. čer 2021

@adellia tak tu já mám naštěstí v pořádku … čekáme se snazenim do sprna tak snad už to bude do konce