Zamlklé těhotenství. Mám to ještě zkusit?

Zodpovězené
7. kvě 2022

Dobrý den,

po revizi jsem měsíc - zamlklé těhotenství v 8. tt - genetická vada.

Ztráta mě strašně zasáhla, měla jsem strašné výčitky svědomí, nemohla jsem koukat na jiné ženy s bříškem, nebo jsem nemohla kouknout na jiné miminko. Pořád jsem si říkala proč já? Mělo to tak být? Proč se toto vůbec děje?

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě to vzalo, nechtěla jsem, bála jsem se mít třetí dítě ... Pak jsem o něj přišla. 😭 😭😭

Přítel si ho strašně přál a chtěl by se pokusit znovu, jenže já nevím, jestli chci ...

Já? Bojím se, že se to bude opakovat. Už bych to psychicky nezvládla. Srdce mi říká ANO - teď to bude v pořádku, ale hlava mi neustále opakuje NE NE NE!

Až teď se dostavila touha po dítěti, ale hlava říká pořád svoje ....

Jak se mám k tomu postavit?

Jak se mám cítit?

Zvládnu to? Dopadne to dobře? Co, když ne?

Mám to ještě zkusit?

Nedokážu myslet jasně ....

Děkuji

Hezký den,

mrzí mě Vaše ztráta... Každou ženu to zasáhne. Je úplně normální, jak se cítíte. Miminko jste milovala, i když možná z počátku Vaše hlava říkala opak... Ztráta milované bytosti je těžká, všechny ty pocity kolem jsou vyjádřením toho, jak Vás to bolí a mrzí.

Není rada na to, jak se máte cítit. Vy si můžete dovolit cítit se tak, jak potřebujete. Projít celým procesem truchlení a celým spektrem pocitů. Nikdo Vám nemůže říkat, jak se máte cítit nebo byste se měla cítit.

Truchlení je proces, vyžaduje čas. Nedá se říct, jak dlouho u každé ženy trvá, je to různé. Důležité je si tím projít, i když to bolí. Nebo právě proto. Teprve pak se může dostavit přijetí situace. Nepomůže to potlačovat, ani dělat, že se nic nestalo. Stalo se moc, přišla jste o své nenarozené dítě.

Velmi důležité je vědět, že to není Vaše vina. Neudělala jste nic špatně. Váš počáteční strach ze třetího těhotenství nezpůsobil, že těhotenství zamlklo. Jako maminka jste chtěla pro své dítě to nejlepší.

Čas dokáže to, abyste tuto situaci přijala. Možná Vám měla něco říct, ukázat, něco Vás naučit nebo Vás v životě posunout někam dál. O dalším těhotenství tato ztráta nic nevypovídá, Vy určitě v sobě máte sílu a odvahu zkusit to znovu. Najít v sobě lásku pro další miminko.

Držím Vám palce na této nelehké cestě. 💗

Kamila

tvoje průvodkyně na cestě po ztrátě miminka
autorka projektu Když smrt předchází zrození

⚜️ FB: kamilahusakovacz
⚜️ e-mail: kamila@kamilahusakova.cz