Plovoucí podlaha v pokojíčku při našlápnutí praská. Co s tím?

Zodpovězené
10. srp 2023

Dobrý den,

máme po celém bytě plovoucí podlahu asi 4 roky a poslední rok v pokojíčku dětí dost praská, když pokojem přecházíme my nebo děti. V ostatních místnostech to nedělá, ale je to dost obtěžující hlavně večer (v noci) nebo ráno, kdy dětí spí, tak je skoro vždy naše kroky a praskající podlaha probudí :(

Co s tím?

Děkuji

Dobrý den,

příčin praskání/vrzání plovoucí podlahy může být celá řada. Mezi časté důvody tohoto problému patří nesprávná příprava podkladu před vlastní pokládkou. Podklad by měl být vždy ideálně rovný, suchý, pevný a čistý. Více naleznete například v našem článku 3 tipy jak připravit podlahu na pokládku.

Právě křivost podkladu, případně neznámé předměty pod krytinou (kamínky apod.) mohou vést k následné deformaci a poškození zámků plovoucí podlahy, což se může projevit Vámi zmiňovaným praskáním.

Pokud byste se rozhodli pro změnu podlahy v dětském pokoji, inspiraci naleznete v našem článku Jak zařídit dětský pokoj: Myslete i na podlahu.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Jiří Novotný
podlahový specialista
www.breno.cz