Anovulační cykly. Jaké mám ještě možnosti?

Zodpovězené
9. čer 2022

Dobrý den,

od listopadu 2021 jsem sledována gynekologem, zda u mě probíhá ovulace. Cykly jsou anovulační. V únoru nasazen Clostilbegyt 2x1, březen 3x1 - nezabraly. Duben Tamoxifen 2x1 - také nezabral. Tento cyklus Tamoxifen 4x1 12. DC folikul 16 mm, ale i 18. DC ovulační testy negativní.

Jaké mám ještě možnosti?

Jedná se o třetí těhotenství, první před 10 lety bez problemů, před 6 lety přes stimulaci Clostilbegytem. Prolaktin v normě, štítná žláza v pořádku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, kolik je Vám let - ale vaječník je na stimulaci relativně rezistentní, a pokud je touha po třetím dítěti velká, tak bych asi doporučoval IVF.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz