Clexane - hematomy - ANXA5. Jak byste v tomto případě postupoval Vy?

Zodpovězené
12. dub 2023

Dobrý den, pane doktore,

jsem v 7+0 po ET, zatím bylo vše v pořádku, ale včera ráno jsem začala krvácet červenou čistou krví. V CAR mě vzali hned na kontrolu a našli se dva hematomy velikosti 10 a 8 mm umístěné ve spodní části dělohy pod plodovým vejcem.

V medikaci mám nasazen Clexane 0,4 pro diagnózu ANXA5. Lékařka mi nyní řekla, že mám Clexan vysadit, že v tuto chvíli je důležitější zbavit se hematomu, ale já mám strach, aby to neohrozilo miminko mikrotrombem. 🤯

Krvácení trvalo zhruba půl dne a nyní už jen hnědé špinění.

Jak byste prosím postupoval?

Ještě k doplnění: Mám za sebou 3 aborty, kdy Clexane nebyl nasazen.

Moc děkuji.

Dobrý den,

já osobně bych Clexane taky vysadil.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz