Folikul nevyrostl. Co to znamená?

Zodpovězené
8. lis 2023

Dobrý den,

s přítelem se snažíme o miminko. Byla jsem na sledování ovulace u Dr. ...folikul 15 mm, za dva dny 18 mm, za 3 dny pořád 18, takže nevyrostl...

Co to znamená? Nemám ovulaci?

Bude se dělat hormonální profil a má otázka zní: Může to být jen "přechodné " - může další cyklus být folikul v pohodě?

Co byste doporučil za vitamíny na ovulaci a kvalitu vajíček?

Děkuji

Dobrý den,

ano, myslím, že folikul nepraskl, a to by se nemělo opakovat. Uvidíte za měsíc. Vitamíny na ovulaci nebo zvýšení kvality vajíček bohužel neexistují.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz