Ultrazvuk bez folikulu, hormonální profil v pořádku

tashet
16. kvě 2013

ahoj holky, potřebovala bych slyšet Váš názor. Doktor na ultrazvuku neviděl žádný velký folikul, pouze dva malinké, ale k ovulaci za dva dny normálně došlo /ovulační test, měření teploty, ovulační hlen/. Poté mi tedy udělal hormonální profil a ten mi vyšel naprosto v pořádku. Ted musím zase měsíc čekat aby mi ultrazvuk udělal znovu. Nevíte zda se mohlo stát, že zralé folikuly neviděl, když tedy hormonální profil mám naprosto v pořádku nebo to spolu nesouvisí? Má některá s tím zkušenost? Děkuju...

sonka.77
17. kvě 2013

@tashet ano stát se to může, na UTZ není vidět vše. Taky se mi to stalo, dr. tvrdil, že ovulace nebude a byla. Věřila bych spíš ovulačnímu testu a bazální teplotě. A slyšela jsem o několika případech, kdy dr. folikul neviděl a ty holky v tom cyklu otěhotněly.

romantika
17. kvě 2013

je to mozne, na utz neni casto vse videt. ja mam anovulacni cyklus, nevim presnou definici, ale myslim ze to znamena ze ten folikul nedozraje do toho co ma, ikdyz tam je a ovu testy mi pri tom taky skakali ze je vse ok, ale treba vzdy jen na nejakou hodinu vecer. cili by to mohlo byt i todle. brala jsem fem + na vyladeni horm. profilu a zadarilo se. pri tom jsem mela ovu testy i 2-3 dny pozitivni. myslim z eto souvisi se zlutym teliskem ci cim. ale hormonalni profil jsem si nenechala delat. vlastne ne kazdy cyklus tedy muzete otehotnet, protoze vajicko nedozraje. Tak se ho jeste jednou poptejte jestli je to ono, ze nedozraji a co na to. lepsi nez varit z mlika. budete klidnejsi kdyz to nejde. ja se uklidnila, ze vlastne je problem takova banalita, dlabala ten fem+ a po vicde nz roce snazeni se zadarilo.

tashet
autor
19. kvě 2013

taky se obávám, že by to mohlo být tím, že folikuly jsou, ale malé a nedozrávají...... tím mi výjde pozitivní OVU test a bazálka a dobrý hormonální profil... samozřejmě se zeptám, ale jsem objednaná až za měsíc, tak jsem chtěla slyšet názro někoho jiného. Děkuju moc holky...