Velikost folikulu 16. DC

jullli
14. čer 2016

Ahoj holky mam dotaz, druhy mesic chodim k dr na mereni folikulu, vzhledem k tomu ze uz jednoho prcka(3r) mame tak se snazime o druhe, ale nejak to nejde vzhledem k tomu ze nemam ovulaci kterou mam i od dr prokazanou. Pry antimileriansky hormon mam v nadmerne forme takze vajicka se jakoby tvori. ale asi nechteji dozravat. takze mi dr nasadila clostylbegit od 5-9dc zacala na pul tabletce minuly mesic absolutne nic pry tam nebyl ani jeden folikul. tak zvedna na talbetu dnes jdu od dr s tim ze na levem je pidi. bez sance a na pravem je folikul 14mm jenze ze uz jsem 16dc tak je to pry bez sance. MS mivam cca 29-31dc. dalsi mesic pry nasadime dve tabletky a uvidime jak telo zareaguje.Ma otazka jak jste to meli vy? a zda myslite ze by se ovulace precejen mohla dostavit ikdyz pozdeji nez klasicky 14-16dc.. zacala jsem pouzivat i ovu testy abych videla jak telo reaguje hezky den

werumka
14. čer 2016

@jullli Ano, určitě může, měla by dorazit za 6 až 12 dní.

jullli
autor
14. čer 2016

@werumka Za 6-12 dni ovulace?? to je trochu pozde ne kdyz jsem dnes 16 ocekavala bych ji prave max tak do toho 20dne. pak myslim ze asi nic.. spis se mi jedna jestli i s 14mm folikulem 16dc muze dozrat do ovulace🙂

werumka
14. čer 2016

@jullli folikul roste rychlostí 1-2mm denně a praská při velikosti cca 20-22mm. Takže ovulace může být 20. den, ale i o něco později. Každopádně přijít rozhodně může a zřejmě i přijde. Reakce na Clostil může být opozdena, to se taky stává 😉

werumka
14. čer 2016

@jullli blbe jsem to spocitala 🙂 přijít by měla za 3-6 dní 🙂 už mi to na večer nemyslí 😀

jullli
autor
14. čer 2016

@werumka Dekuji dobre se to cte, jen ted nevim jak se zachovat a zda poslechnout dr a nebo sama sebe. jedna se mi o to ze od 17dc mam nasazen duphaston. dr tvrdi ze ovulaci nebrani a takze to nevadi kdyz zacnu brat pred ovu. jenze vsude se docitam ze je lepsi az po ovulaci(prokazane) a tak ted nevim jestli mam zacit zitra brat duphaston a nebo jeste par dni testovat ovulaci a pokud nedorazi vzit duphaston

jullli
autor
14. čer 2016

@werumka jj tohle si prave taky myslim :D
ze by mohla prijit nejak takhle

werumka
14. čer 2016

@jullli určitě nebrat! Z více důvodů - zhoustne pi něm děložní hlen a stane se nepřístupným pro spermie, změní se sliznice a nakonec - může vést až ke vstřebání dominantního folikulu. Normálně se progesteron produkuje taky až po ovulaci a má to svoje opodstatnění. Tak počkej ještě pár dní.

jullli
autor
14. čer 2016

@werumka dekuju moc 🙂
nebudu jej tedy brat a vyckam jak to dopadne

werumka
14. čer 2016

@jullli Jasně, vždyť chybí jen malý krok, škoda ten cyklus hodit za hlavu. A Duphaston můžeš nasadit vždycky.

becicka
14. čer 2016

Ahoj, já jsem měla folikul po clostylu (1 denně, 3-7 den) ten 14 den kolem 20mm. Ale někdy taky nic.

jullli
autor
15. čer 2016

@becicka a zadarilo se po clostiku? mela jsi jeste nejake jine leky? jj ja mam prave 5-9 osobne si myslim ze mi je mela dat 3-7 ale tak snad vi co dela

nuna90
15. čer 2016

Dobrý den prosím Vás můžete mi někdo poradit? 13 DC jsem byla u doktora, který mi řekl, že folikul vypada velmi nadějně, je dominantní a měl okolo 15 mm. Doktor mi řekl, že ovulace by měla dojít za 3-4 dny. Dnes je to 20 DC a ovulace zatím nedorazila - dle měření bazální teploty. Pokud folikul dorůstá okolo 1,5 -2 mm denně měl by už dávno prasknout. Může ještě dorazit ovulace nebo je to anovulační cyklus?

jullli
autor
15. čer 2016

@nuna90 ovulacni testy ? jelikoz bazalni teplotou zjistis zda uz probehla ne jestli teprve bude

nuna90
15. čer 2016

Ovulační testy jsem dělala, ale nebyla hodně silná čárka, jen trochu výraznější. Asi okolo 15 DC. Včera byla na ovulačním testu jen jedna čárka

jullli
autor
15. čer 2016

@nuna90 tak je mozne ze je to anovulak, carka musi byt stejne silna nebo silnejsi aby byl test pozitivni

jullli
autor
15. čer 2016

Dnešní den zatím nejsilnější uvidíme co přinesou další dny

becicka
15. čer 2016

@jullli Nezadařilo se. Měla jsem ještě 18-24 den Proveru.

petulibiii
15. čer 2016

@nuna90 ja si myslim,ze neprasknul..ja byla taky tak na kontrole ale pak mi doktor pichnul pregnyl..a tu bolest jsem cítila..ovulace byla stoproo

jullli
autor
15. čer 2016

@becicka ale vidím ze tehu uz jsi to je hlavní 😉

pakra
15. čer 2016

Ovulaci můžeš mít klidně před MS, není u každého, že je v půlce cyklu. Kámoška má taky vždy před MS, dle doktorů není možné, otěhotněla na 1pokus.. A ty ovu testy, nejsou vůbec 100% mě nikdy nevyšel pozitivní jak měl a jsem v 5 měsíci ..

becicka
16. čer 2016

@jullli Otěhotněla, ale díky clostylu to nebylo, ten už jsem měla několik měsíců vysazený 😎 . Holt je to psychika. Držím palce.

brrbrr
16. čer 2016

Ja jsem ted mela prvni cyklus nasazen clostik 1-0-0,mam PCO syndrom,takze jsme to moc nemohly prehanet s mnozstvim.11DC na ultrazvuku jeden folik vpravo 17mm.Mela jsem strasnou radost.Po dvou dnech pregnyl.Par hodin po aplikaci pregnylu zacali bolesti bricha.Druhy den vyvrcholili-zrejme moje prvni ovulace v zivote.A od te doby jsou bolesti podbrisku a tlaky a krece furt a to jsem dnes 17DPO a 31DC a cekam kazdy den MS,protoze testy jsou negativni :( Doufam ze dalsi mesic bude min bolestivy a hlavne uspesny....

martinkamoj
16. čer 2016

@jullli tak já řeknu svou zkušenost, minulý rok sem chodila každý 13dc na UZ folikulů, vždy byly kolem 18mm aa sama sem cítila, kdy a jaký praskl, řeknu,že na levo moc sám nepraskal.. Jednou se zadařilo-nedopadlo-mimoděložní, od ledna jedeme v nové vále, předtím jen bylinky teď druhý měsíc clostík,proveru a první měření 13dc folik měl 20mm nechala to tak-pravá strana bez vaječníku, ted sem byla na levo- 15dc myslela sem, že ani nic neuvidí a folík 23x29mm-píchnut pregnyl, aby teda prasklo- zjistěn menší vaječník na levo než na pravo,tam byla spousta menších folikulů o velikosti do 17mm .. No a já jsem zvědavá co se z toho ukáže, sama si myslím,že spíš nic než něco ale už 3den mi je po injekci hezky zle od žaludku.. ☹

jullli
autor
16. čer 2016

@martinkamoj tak to drzim palce aby z toho neco bylo 🙂

jullli
autor
16. čer 2016

@brrbrr a kolik dni jsi od ovulace? treba se to jeste nemusi ukazat prvni test mi vysel az 34dc s malym druhy az nejak 36dc ale nedopadlo to

jullli
autor
16. čer 2016

@becicka me ani momentalne tak nejde o to otehotneni jak spise o to aby vubec nejaka ovulace byla :D :D takze ja spis hraju na to prijde a bude ovulace tak uz mam z casti vyhrano tim ze ji nemam tak je proste jasne ze neotehotnim ani kdybych sebevic chtela 🙂

jullli
autor
16. čer 2016

holky co myslite? testiky od 15dc myslite ze to muze stale jeste uzrat?nebo hold zase nic? 🙂 dnes zkusim zase navecer jak to bude vypadat. pobolivaji me vajecniky ale to je tak vse..

werumka
16. čer 2016

@jullli Zkus ještě večer - to bývá hladina LH vyšší - ale myslím, že by mohla sílit.

jullli
autor
16. čer 2016

@werumka diky zkusim a uvidim asi jakmile zacne slabnout tak nasadit ten duphaston co? ted celkem sily takze jsem ho vcera nenasadila

brrbrr
16. čer 2016

@jullli dnes jsem 17den po ovulaci a 31den cyklu. uvidim jestli do nedele dostanu MS,jestli ne je neco spatne nebo naopak dobre 🙂