HCG v krvi 5 týdnů po samovolném potratu. Není to divné, že po menstruaci je stále v krvi hCG?

Zodpovězené
22. únor 2023

Dobrý den, pane doktore,

13.1. jsem samovolně potratila, bez revize. Těhotenství v děloze nikdo neviděl, proto jsem celý měsíc byla sledována v nemocnici, zda klesá hCG, aby se vyloučilo mimoděložní těhotenství.

9.2. na kontrole bylo hCG 25, 15.2. jsem dostala menstruaci a 20.2. na kontrole hCG 5.

Prosím, není to divné, že už proběhla menstruace a v krvi je stále hCG?

Za 14 dní bude další kontrola.

Děkuji

Dobrý den,

nebojte hladina 5 je už opravdu zbytek a brzy bude úplně negativní, divné to není.

S pozdravem

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz