Velmi nízké hCG, je šance na úspěch?

magicwoman
27. kvě 2016

Ahoj holky,
prosím vás o vaši radu, názor, zkušenost.
Bohužel nevím přesný týden těhotenství, protože jsem si nepoznačila poslední menstruaci a odhadem můžu být ve 4 až 6 týdnu. Na ultrazvuku není nic vidět, bazální teplota stále vyšší a HCG hormon za tento týden: pondělí 226, středa 287, čtvrtek 300, dnes pátek 315.
Je u mě podezření na mimoděložní těhotenství a nebo na zbytkový hormon po potratu. Ale ten by asi nerostl a nedržela se teplota.
Máte prosím zkušenost, jestli se z toho může vyklubat zdravé těhu nebo to pravděpodobně bude to mimoděložní??
Jsem ve sledování lékařů, téměř každý den na kontrole ULT a krve. Tento víkend též a asi se rozhodne, jestli půjdu na laparoskopii.
Budu vám moc vděčná o váš názor. Děkuju moc
PS: jsem po 2 samovolných potratech, takže pořád doufám jestli se tam mimi objeví

maminapaja28
28. kvě 2016

Ahojky. Nevim jestli Ti to pomuze,ale memu synkovi je 16 mesicu a pritom mi ho malem vzali kvuli podezreni na mimodelozni tehotenstvi. Uz si presne nepamatuji jakou hladinu HCG jsem mela,clovek na neprijemne vzpominky rad zapomina. Ale asi takhle: 3 mesice jsme se snazili o mimi,velmi kratce. A kdyz jsem mela jiz 4 dny zpozdeni s menstruaci tak jsem vyckala jeste par dni a udelala jsem si test. Byla nedele,carka byla slaba. Ve ctvrtek jsem si ho udelala zas a uz byla silna steje jako kontrolni. Tak jsem sla k doktorce,natesena,ze mi to jen potvrdi. A ona mi rekla,ze tam nic nevidi,ze to bude pravdepodobne mimodelozni a hned me hnala na ultrazvuk a tam to taktez potvrdili. A hned ze si me tam nechaji a pujdu na odebrani. Brecela jsem jako zelva,protoze jsem citila,ze tehu jsem. Pro kontrolu mi odebrali krev a poprosila jsem je at jeste pockaji. Na viken me pustili na propustku domu,v pondeli jsem se vratila do nemocnice a znovu kontrolni odber krve. Byla jsem jako na trni a za dve hodinky prisla sestra,ze hladina HCG se zveda. Hrozne se mi ulevilo. Dalsi ctvrtek jsem sla znovu na kontrolu a ja uz slysela srdicko 😀. Nadherny pocit. Byla jsem v 7 tydnu. Nakonec vse probihalo bez komplikaci. Az na par ke konci. Ale mam krasneho zdraveho roztomileho klucika. Takze Ti drzim palce at to dobre dopadne a dockas se taktez pozitivni zpravy. Pevne nervy....

meyryen
28. kvě 2016

Hcg by se melo obden zdvojnásobit. ...stalo se mi něco podobného. ..rostlo pomalu a nakonec to samo odešlo. ..

maminapaja28
28. kvě 2016

No to by urcite mela,vim,ze jsem mela nakonec to pondeli asi pres 1400.

magicwoman
autor
13. čer 2016

Ahoj holky, moc vám děkuju za vaše názory. Nakonec to dopadlo tak, že v sobotu, hned první den domluvené kontroly v nemocnici mi HCG kleslo :( takže už nemělo smysl na nic čekat. Jelikož to stále nebylo na ultrazvuku vidět, ještě ten den jsem tam zůstala a udělali mi kyretáž i laparoskopii. Den po operaci byl strašný, bolelo to a byla jsem i psychicky uplně vyřízená. Nikdy na to nezapomenu. Nakonec mimi našli v děloze, ale maličké, nerostlo, bohužel :(

maminapaja28
13. čer 2016

Ahojky,to mě moc mrzí. Je mi z toho smutno za Tebe. Ale nezoufej,není všem dnům konec. Budu nadále držet palečky a určitě se to malého uzlíčku radosti také dočkáte. Pevné nervy... 😉

magicwoman
autor
13. čer 2016

@maminapaja28 děkuju za pěkné slova. Na jednu stranu to bylo moc těžké, ale na druhou stranu si říkám že sou i horší případy. Budeme to zkoušet dál, ale tentokrát už s CARem, sama se už bojím, chci pro sebe i partnera podrobnější vyšetření, věřím že zjistí proč se nám mimi nevyvíjí, ačkoliv oplodnění se nám daří.
Pochopila jsem správně že jsi těhu? 🙂

maminapaja28
13. čer 2016

Já už těhu byla 🙂 . Mám už 17 měsíčního kloučka. A jak jsem psala v první zprávě,tak mi ho málem sebrali. Pokud se vám oplodnění daří,ale pak už embrio neroste tak bude asi problém u Tebe. Možná slabá placenta,nemá živiny. Určitě to nějaké vytamíny zpraví.

magicwoman
autor
20. čer 2016

Taky mě napadlo, že mi chybí něco na podporu růstu. Jdeme za měsíc na CAR, věřím že tam nám zjistí, co je potřeba napravit aby všechno bylo v pořádku 🙂 Jinak vitamíny jsem brala :/ ale možná žluté tělísko, četla jsem na netu že i tady bývá problém, říkala jsem to gynekoložce tak mám napsaný nějaký hormon na dobu, kdy se budeme moct začít znovu snažit 🙂 Aha, promiň asi jsem to přehlídka. Moc gratuluju k miminku 🙂

barca1984
29. čer 2016

Ahoj holky. Volám sa Bara a chtěla sem se zeptat nevíte mi poradit.dnes sem 7+3 ale podle uz5+5.dr v Cb má poslal na gyndu že je to ZT ale u nás ještě čekají proto že je patrna pulzace. Hcg mam 1740 stoupa pomalu.jsem po IUI. Díky

misula29
29. čer 2016

@barca1984 ještě bych počkala na revizi je zatím čas 😉

barca1984
1. črc 2016

@misula29 Ahoj tak dnes mi delali revizi.Ale nevzdávam to a za 3 mes.to skusime zas.
Ale ten pocit je stršnej hrozno to bolí. 😢

konik_mischel
1. črc 2016

ahoj, já začínala s HCG 59 asi 32. DC a čekáme zdravé miminko. Mělo by se co 3 dny myslím zdvojnásobit, hodila jsem na kontrolní - pátek, pondělí, čtvrtek

magicwoman
autor
24. črc 2016

Ahoj holky, vsechno zle je pro neco dobre - diky tomu co nas letos potkalo, jsem dostala lazne, jedu do Frantiskovych na 3 tydny, tak se celkem tesim, treba to pomuze 🙂
Jinak dostala jsem vysledky histologie z laparo a vyskrabu - mimi tam nebylo, takze proto ten HCG hormon rostl tak pomalu, byla jsem uz po potratu, mimi odeslo prvni den krvaceni :/

misula29
25. črc 2016

@barca1984 to mě mrzí ☹,ale za chvilku to můžete zkusit znovu a už to bude ok 🙂

magicwoman
autor
26. črc 2016

@barca1984 Baru vydrz, je to strasne obdobi, ale prejde to casem a pak uz se budes zase tesit na nove snazeni. Taky jsem z toho byla spatna a casto brecela, ale cim je to dyl tak je to lepsi a lepsi. Je pravda ze na to nikdy nezapomeneme, ale je potreba se s tim vyrovnat a nenechat se zlomit. Kamaradka prisla o mimi v 5 mesici - to je podle me mnohem horsi nez kdyz se to stane takhle na zacatku, tim se uklidnuju ze sou i horsi veci. Obrec si to, je to normalni a mas na to narok, ale verim ze casem ti bude lepe a mimi se driv nebo pozdeji podari 🙂 psychika dela hodne, musime byt na tom dobre ;)

sunny1sis
6. říj 2016

Pridavam svoju aktualnu skusenost. Hcg rastie strasne pomaly, robili mi aj laparo koli mimodeloznimu, nepotvrdilo sa.
Pondelok 19.9. 2016 19dpo                  82
Streda 21.9.2016 21dpo         124
Piatok 23.9. 2016 23dpo              172
Pondelok 26.9. 26dpo                 329
Utorok 27.9. 27dpo laparka                392
Stvrtok 29.9. 29dpo             553
Streda 5.10. 35dpo mala dutinka na utz, cize hcg uz muselo byt kolem 1000

Zatial je to hodne neiste rizikove tehu, modlime sa, aby to dobre dopadlo.

sunny1sis
18. říj 2016

Doplnujem info, o mimi sme prisli, cize pomaly stupajuce hcg nevesti nic dobre. ☹

tezerinka
18. říj 2016

Ahoj holky,omlouvám se,ze se vmichavam do diskuze,ale mam dotaz.Podle ms bych mela byt 8tt ale mela jsem to hrozne nepravidelně takže podle me tak 6tt..3.10jsem byla poprvé u dr nic moc neviděl jen počáteční tehu a jeste ani nemohl vyloučit ze je mimo děložní...za tyden jsem šla znova a na utz byl videt uz gestacni a žloutkový Vacek po týdnu další kontrola ze uz bude videt neco vic,ale utz furt bez srdíčka ,ale byl tam pokrok tak mi vzala hcg to byl čtvrtek a to bylo 14000 stim ze mam prijit po víkendu v pondělí na další odběr dnes sem si volala na výsledek a stouplo to,ale jen o 3000 ve čtvrtek jsi na utz...strasne se bojim uz sem takhle o mimi přišla....maže nekdo zkusenost stim ze to takhle pomalí stoupala a bylo vse OK?nebo to je normalni?

sunny1sis
18. říj 2016

@tezerinka najnizsia hranica povazovana za prosperujuce tehu je stupanie hcg co 3 dny o 60%. Cize malo stupnut aspon o 8400. Moc drzim palce, aby to u tebe dobre dopadlo! My sme o mimi prisli dnes. Pomale hcg nevesti nic dobre. Hodne stesti preju!

tezerinka
18. říj 2016

Dekuju..,nevolnosti mam furt a bolí me prsa ..tak sms vse dobre dopadne,ale pocitam stim nejhorším radši :/

sunny1sis
18. říj 2016

@tezerinka aj ja som pocitala s nejhorsim, ale stejne je to rana. Mne vsak vsetky priznaky zmizli. Pevne verim, ze ti to dobre dopadne, tento pocit nepreju nejhorsimu nepriteli.

tezerinka
18. říj 2016

Uz jsem takhle přišla dvakrát tak tel vim jaký je to pocit :( a mas pravdu nepříteli bych to nepřála;( držím palce az se Vám to priste povede ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru