Inseminace. Jak se provádí? Patří do umělého oplodnění?

Zodpovězené
22. lis 2022

Dobrý den,

prosím Vás, chtěla bych se zeptat, jak se provádí inseminace.

Patří to mezi umělé oplodnění?

Jakou má šanci pár na otěhotnění, když z hormonalního profilu vyjde ženě nízký počet vajíček, protilátky proti spermiím a je ve věku po 35, nepravidelný menses, průchodné vejcovody?

A má vliv na otěhotnění krevní skupina, když má žena – a muž+?

Je šance na přirozené otěhotnění?

Děkuji

Dobrý den,

inseminace není mimotělní oplodnění, je to asistovaná reprodukce. Provádí se ambulantně zavedením spermií partnera přímo do dělohy po jejich zpracování. Úspěšnost je 8-10%.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz