Krvácení v pátém týdnů po embryo transferu. Proč?

Zodpovězené
12. zář 2021

Dobrý den,

mám otázku. Jsem dnes 4+6 TT od embryo transferu, užívám progesteron na zavádění. Včera večer jsem lehce zašpinila a dnes ráno jsem našla zase krev po utření. Břicho mě nějak nebolí, včera mi potvrdili hCG v krvi 620.

Co to může být a proč špiním?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při pozitivním testu po IVF krvácí cca 30 % pacientek. Je to dáno většinou kolísáním hormonů a na těhotenství to nemá vliv. Pokud krvácení zesílí nebo se připojí křeče a bolesti, to již nebývá dobré znamení. Špinění zase tak velký vliv nemá

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz