Má cenu zkoušet další těhotenství přirozeně?

Zodpovězené
8. únor 2023

Dobrý den, pane doktore,

prosím, chci se Vás zeptat na názor. V roce 2016 se mi narodil zdravý syn, otěhotnění, těhotenství, porod, vše bez komplikací. Nyní po 7 letech bychom si přáli druhé dítě. Je mi 34 let. Bohužel v říjnu skončilo těhotenství v 10. týdnu, jako zamlklé - nenaskočilo srdce, nebyla potřeba revize. Nyní v lednu proběhnul samovolný potrat v 6. týdnu, opět bez revize.

Myslíte si, že je to náhoda a má cenu to zkoušet ještě potřetí přirozeně?

Moje lékařka mi napsala žádanku do centra asistované reprodukce, ale nějak se nám to s manželem nezdá....

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě bych zkusil ještě jednou přirozeně.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz