PCOS + trombofilie. Jak jinak, než antikoncepcí, srovnat cyklus a podpořit ovulaci?

Zodpovězené
29. kvě 2021

Dobrý den,

mám PCOS a zvýšené riziko ke vzniku trombózy. (D 688 , sklon k trombofilii, výsledek vyšetření heterozygot pro mutaci/varieru FV R2, GPla/ C807T a homozygot pro mutaci/varietu PAI-1/4G/4G.)

Bez medikace, pouze mi byl doporučen nízkomol. heparin v rizikových situacích.
Je mi 22 let, těhotenství plánujeme výhledově za 3 roky.
Cyklus mám velmi nepravidelný (někdy zhruba jednou za měsíc a někdy jednou za 2-3 měsíce).
Antikoncepci za účelem srovnání cyklu nemohu.

Je nějaká jiná možnost, jak jej srovnat a podpořit ovulaci?

Co pro mě znamená kombinace těchto dvou diagnóz, až se o miminko budeme aktivně snažit?

Děkuji

Dobrý den,

pokud máte PCOS a nepravidelný cyklus, tak ne vždy ovulujete, a pak je možno použít Clostilbegyt. Podle mne, pokud jste neměla trombózu, tak výše zmíněná kombinace nic neznamená ani pro Vás ani pro mimčo

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz