Ovulace po vysazení antikoncepce nepřichází

11mat
28. čer 2017

Ahoj holky. Jsem tady nová ve skupině snažilky, vysadila jsem antikoncepci a rozhodli jsme se pokusit se o miminko. Měla jsem po 13ti letech braní antikoncepce strach jestli bude tělo v pohodě a koupila jsem si ovulační testy. To jsem asi neměla dělat, bez nich bych byla alespoň v klidu. Teď už trochu panikařím protože se testuju od 10.dne cyklu (kdybych měla cyklus náhodou tak rozhozeny,že by ovu přišla dřív) jenže teď je 17.den cyklu a na testu pořád jen jedna čárka....ať na to zírám jak chci ,je tam jen jedna ...natož aby byla stejně silná jako ta kontrolní. Ale mám bolesti v podbříšku už tři dny, hlen se taky dostavil ale testy hlásí, že ovulace nikde. Mám ještě tento měsíc šanci na ovulaci, nebo mám po té antikoncepci problém? Děkuji za názory

lenickakl
28. čer 2017

Ono je to hrozne individualni. Nekomu se podari hned, nekomu trva, nez cyklus naskoci.. Nemusi to hned znacit problem..

penelope87
28. čer 2017

To je první cyklus po vysazení? To ani nemusí přijít menstruace. Já jsem brala antikoncepci asi 6 let (od 19) po vysazení jsem tedy neměla žádné problémy, hned jsem menstruovala normálně, ale je fakt, že ovulaci jsem nesledovala, protože jsem se o početí nesnažila.Otěhotněla jsem neplánovaně až 3 roky po vysazení. Určitě to bude chtít čas, než se tělo a všechno srovná.

annasmyckova
28. čer 2017

někdy to trvá déle, než normální cyklus naskočí, zvlášť po tolika letech braní hormonů. Zkus kontryhelový čaj, nebo tinkturu jeřáb ptačí

jitulka89
28. čer 2017

mela si spis pockat aspon na prvni prirozenej cyklus, ono ani ty testy nejsou spolehlivy, musela bys testovat aspon 2-3x denne jinak to muzes prosvihnout, ja mela test treba rano pozitivni a vecer uz nic

11mat
autor
28. čer 2017

Holky děkuju za rady, zpětně si říkám,že jsem se na ty testy měla vykašlat a počkat,ale každý mě tak strašil po té antikoncepci. ten kontryhelový čaj se pije celý cyklus nebo jen do té doby než ovulace nepřijde...a když nepřijde tak ho mám pít v kuse?je tady na to hodně diskuzí, ale každý radí jinak. Přitom jsem někde četla,že hned po vysazení antikoncepce přichází superovulace a žena má mnohem větší šanci otěhotnět...co bych dala za to kdyby přišla alespoň normální ovulace,né tak ještě superovulace 🙂

11mat
autor
28. čer 2017

Děkuji,kontryhelový čaj si ještě dneska koupim,možná plaším předčasně,ale čajem si snad neublížím a alespoň mi to snad srovná cyklus po antikoncepci. Pořád mě pobolívá v podbříšku,je to už nepřijemné a já jsem trochu zmatkář a okamžitě panikařím tak snad mi ten čaj pomůže.o té tinktuře z jeřábu ptačího slyším poprvé,máte někdo nějaké zkušenosti?

vanea
28. čer 2017

Kočko po vysazení antikoncepce následuje několik možných variant - ovulace naskočí hned a hned můžeš otěhotnět, nebo naskočí do několika měsíců, nebo klidně až za rok (tak jsem to měla já). Pro tělo je to neuvěřitelná zátěž, musí se naučit znovu pracovat ;) teď si 13 let myslelo, že jsi těhotná a proto byla zastavená ovulace. Všechny ty varianty jsou naprosto normální a běžné, takže klídek, nožky nahoru a chvilku si počkej =) ne nadarmo se říká, že před snahou o početí se má vysadit tak půl roku před započetím snažení ;) držím palečky 🌹

jitulka89
28. čer 2017

@11mat jinak jsem si vzpomněla, že první dva cykly po vysazení mě taky dost píchalo v podbřišku, pak se to srovnalo a naopak mě píchalo jen při ovulaci, kterou jsem tím pícháním pak spolehlivě poznala 🙂

no_title
28. čer 2017

ty testy jsou dost nespolehlivé, lepší je měření bazální teploty, ale to tě může taky nervovat, to bych doporučila dělat až po delší době snažení. Po vysazení HA je primární, aby ti přišla ta další MS. Kontryhelový čaj bych ti taky doporučila nasadit až trochu později až uvididíš, jestli vůbec přijde MS (prostě nevrtat do toho zatím bylinkama, když nevíš, jak budeš teď funfovat normálně). Kontryhelový čaj může pomoct, ale může naopak prodloužit cyklus a na ovulaci vliv nemá, pouze na děložní sliznici. Jestli tomu chceš pomoct teď, tak si kup Nosifol nebo Inofolic 2 sáčky denně. Je to kyselina listová v denní dávce + inositol. Listovka je prevence vývojových vad, pokud bys otěhotněla a inositol zlepšuje kvality oocytů (vajíček) a zvyšuje pravděpodobnost, že dojde k ovulaci. Ten inositol hlavně nemá žádné vedlejší účinky, takže víš 100%, že tím cyklu neuškodíš.

giorgia_
28. čer 2017

Já bych ti doporučila kapky Gynex, hned první měsíc jsem bezpečně poznala ovulaci, nikdy před tím jsem absolutně netušila, jestli ji mám nebo ne...

11mat
autor
29. čer 2017

Děkuji holky za rady,dneska jsem si dělala další ovulační test a zas nic...co jsem se tak dívala,tak holky píšou že tu druhou čárku měly slabší nebo úplně jemnou,že asi prošvihly ten správný okamžik,ale já tam nemám vubec nic...fakt ani ducha,i kdyz na to porad koukam a snazim se tam neco videt...fakt nic...tak buď mám fakt tak málo hormonů,že mi ty testy ovulaci neukážou,nebo ji prostě nemám.čaj jsem si koupila,ale podle vašich rad počkám,jestli vůbec příjde menstruace a hlavně kdy,ať vím jak dlouhý ten cyklus byl. Ten Inositol si jdu vyhledat,co se o tom píše 🙂 Spíme spolu ovulace neovulace, na otěhotnění bych tak netlačila,kdybych věděla,že je vše v pořádku,ale ty negativní ovulační testy spíš ukazují opak

11mat
autor
19. črc 2017

Tak holky ovulační testy jsem zkoušela celý měsíc a ani jeden nevyšel...ani náznak druhé čárky.menstruaci jsem normalne dostala a od te doby piju ten kontryholovy caj tak uvidime.testy si tento mesic dělat nebudu,stresovalo mě to ☹

jitulka89
19. črc 2017

@11mat můžeš pak zkusit to měření bazální teploty, já si jí měřila v puse a bylo to v poho, je to o něco spolehlivější, ale lepší je být vklidu 🙂

11mat
autor
11. srp 2017

Ahoj holky..tak ovulační test nebyl ani jeden pozitivní,ani duch tam nebyl.přesto jsem teď měla po dvou měsících bez antikoncepce 4 dny zpozdění tak jsem si koupila TĚHOTENSKÝ test a mám dvě čárky.ta jedna je sice slabší,nevím jestli to platí.U ovulačních testu totiz vim ze musi byt stejne silná.

lenickakl
11. srp 2017

@11mat je to tam. Tak at to dobre dopadne

11mat
autor
11. srp 2017

Děkuju moc,měla jsem takovou strasnou radost kdyz jsem viděla jak ta druhá čárka síli....smala jsem se a u toho jsem brecela 🙂

11mat
autor
11. srp 2017

Moc bych vám holky chtěla poděkovat za podporu,rady a za tip na jeřáb ptačí.Nevím,jestli pomohl právě on ale měsíc jsem ho užívala 🙂