Po revizi neprobíhá ovulace. Jak je to možné, když cyklus je pravidelný? Jak dál postupovat?

Zodpovězené
6. lis 2021

Dobrý den,

na začátku června jsem prodělala ZT v 16. týdnu. Příčina se nezjišťovala, prý se to stává. Po vyvolávaném potratu a revizi jsem dostala menzes po 28 dnech, od té doby pravidelně po 28 dnech. Sliznice je prý krásně dorostlá (10), ale bohužel od revize neovuluji (pravidelně testuji). Dle doktorky to mám nechat na vesmíru, že se třeba jednou cyklus upraví sám a za rok mám přijít, kdyby se neupravil.

H. profil se mi nedělal, jen vnitřní ultrazvuk. Myomy a cysty nemám, ani jsem nikdy neměla jiné gynekologické problémy, ovulaci s menstruací jsem vždy měla normálně.

Je mi 34 a léčím se se štítnou žlázou (Letrox 50, testy jsem teď měla v pořádku), mám už osmiletého syna. Byla jsem tedy dvakrát těhotná a vždy se zadařilo do 2 měsíců. Piju kontryhel, beru Nosifol, jsem štíhlá a snažím se udržovat zdravý životní styl. Už z toho začínám být smutná, čekat rok mi přijde dlouho.

Proč není ovulace, když cyklus je pravidelný?

Jaký by měl být postup dle Vašeho názoru?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

tak tady odpověď nenajdu - je to trochu jak věštění z koule, vždy je potřeba zhodnotit kvalitu embrya, sliznici a další faktory - jako je třeba zničený vejcovod, ale zpětně nejsem schopen to zodpovědně okomentovat.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz