Snažení se o druhé dítě. Co ještě můžu udělat pro to, abych otěhotněla?

Zodpovězené
25. led 2024

Dobrý den,

minulý rok v lednu jsme se začali s přítelem snažit o druhé miminko. V té době jsem byla rok po porodu syna. Neměla jsem menstruaci a doktorka mi z hormonálního profilu a ultrazvuku zjistila pcos. Nasadila mi Norethisteron na rozjetí cyklu a pak na půl roku Duphaston, abych měla menstruaci.
Po hlídání bazální teploty a dělání ovulačních testů jsem zjistila, že žádná ovulace nenastává. Doktorka to nechtěla řešit, takže jsem minulý rok v září změnila doktora.

Vysadila jsem hormony a od té doby dle ovulačních testů ovulace probíhá a menstruace chodí sama bez podpory prášků. Doktor říkal, že na ultrazvuku nevidí nic, co by mi mělo bránit počít třetího dítě (první těhotenství bylo zamlklé a z druhého mám syna), obě přirozeně počaté bez hormonů.

Teď beru Femibion a Inofolic combi premium a já se ptám... Co ještě můžu udělat pro to, abych otěhotněla?

Myslíte, že ovulace fakt nastává?

Nikdy jsem neměla takhle pozitivní ovulační testy jako teď. Nebyl by třeba na místě zvážit Clostilbelgyt?

Děkuji

Dobrý den,

ano, podle toho co píšete, ovulace nestává a doporučuji ještě nepanikařit a snažit se o přirozenou koncepci.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz