Kroucení u UM. Změnit UM?

Zodpovězené
2. říj 2023

Dobrý den,

mám 3měsíční holčičku. Do 2,5 měsíců pila klidně a i více než měla. Od té doby se u nás vyskytuje podvečerní řev a problémy při krmení. V noci pije krásně bez problému i 150 ml. Sunar AR a comfort. Během dne se ale u pití UM hned od začátku kroutí, někdy pije, někdy se po 3 nasátích odtáhne od lahvičky, kroutí se a brečí. Zachvíli se zase přisaje a tak dokola. Dáváme Biogaiu s D a Espumisan. Ten jsem i teď na pár dnů vysadila, neviděli jsme rozdíl.

Po každém jídle také dost ublinkává, pořad převlékáme. Nyní přes den vypije 5x 90-120 ml, váží 5,8 kg. Kaká jednou za 2 dny žluté kašovité. Zvýšenou polohu v postýlce také máme. Už nevím, čím jí pomoci, aby zase v klidu pila, aby ji nebolelo bříško a aby tolik nezvracela.

Změnit UM?

Mohlo by se jednat o ABKM?

Děkuji

Dobrý den,

většinou se střevní koliky zhoršují večer a v noci. U Vaší holčičky je to naopak, což ale může být. Ev. můžete ještě zkusit kapky na přírodní bázi Baby Calm (obsahují fenykl). Dále také masáž bříška (např. s fenyklovým olejem), teplé obklady (např. ohřátý polštářek s pohankou). Dále by mohlo pomoci vysazování "na nočník", při kterém často odejdou alespoň plyny, když ne stolice. Provádí se tak, že dítě držíte v poloze na holčičí čůrání nad záchodem nebo nějakou nádobou. Dále také pomáhá dávat dítě hodně na bříško. Pozor ale, pod dohledem dospělé osoby.

Pokud stolice neobsahuje krev či hlen, můžete zkusit vyměnit za jiné běžné UM.

Pokud by se ve stolici objevila krev či hlen, určitě navštivte lékaře, mohlo by se jednat o alergii na bílkovinu kravského mléka - pak by dítě potřebovalo speciální mléko na lékařský předpis.

MUDr. Pavlína Koucká
dětská lékařka