3 leté dítě skřípe ve spánku zuby. Co s tím?

Zodpovězené
1. pro 2018

Dobrý den,

moje tříletá dcera cca před 3 týdny začala skřípat v nočním spánku zuby. Je to čím dál horší. Bojím se o její zoubky a už se chceme i vyspat.
Neporadíte, prosím, co s tím?

Dobrý den,
skřípání zubů je velmi častý problém, Zabránit zničení skloviny je možné speciální dlahou, která se dává na noc.Ta se však doporučuje až od cca šestého roku. Spíše bych se zaměřila na příčinu. Může jí být onemocnění dítěte, ale například i úzkost, stres, napětí atd. Pokud by problém trval déle, zkuste to konzultovat i se svým dětským lékařem.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová