8 měsíční miminko si cpe ručičky do pusinky, zatím nemá zuby, ale už měsíce pláče. Co s tím?

Zodpovězené
18. bře 2019

Dobrý den,

můj 8 měsíční syn začal ve 4 měsících často usedavě plakat, cpát si ručičku do pusy, slintat apod., všichni už čekali zoubky, ale nic...

Nyní je mu 8 měsíců a tento stav stále trvá. Už jsem úplně na nervy, neboť s rukou v puse propláče 90% dne, a to už 4 měsíce v kuse. Je pod lékařským dohledem, vím, že se nejedná o nic jiného, ale už nevím jak mu pomoci. V pusince to nevypadá ani na jeden zub, nic není vidět, on ale ručičku nevyndá skoro celý den a neustále pláče bolestí. Je toto normální? 4 měsíce pláče bolestí a žádný zub venku? Už nevím, zda s ním nejít třeba k zubaři na RTG, aby se podíval, kde ty zuby jsou. Kdyby neměl takové bolesti tak to neřeším.

Děkuji.

Dobrý den, bohužel každé dítě je jinak citlivé, někomu se prořežou zoubky bez problému, někdo se dlouho potrápí. V 8 měsících je na RTG příliš brzy, byla by to zbytečná zátěž pro dítě. Běžně se první zoubek prořezává až kolem 10. měsíce. Pokud víte, že příčinou celodenního pláče není žádný jiný zdravotní problém, moc Vás nepotěším, budete muset vyčkat.Při samotném prořezávání se dají použít gely na dásně, které dítěti uleví alespoň na chvíli.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová