Analgosedace u dítěte 29 měsíců. Je v tomto věku vhodný i Entonox?

Zodpovězené
26. dub 2021

Dobrý den,

syn (necelých 2,5 roku) si v 10 měsících urazil konce horních jedniček a jedna se mu teď začala kazit. Zubař po dnešní kontrole doporučil vytrhnout po vypití analgosedace.

Chci se zeptat, zda má podle Vás cenu hledat jinou kliniku, kde se pokusí zub zachránit + zda je v tomto věku k sedaci vhodný i Entonox. Slyšela jsem, že je šetrnější...

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

Entonox je vhodné použít i částečně u spolupracujícího dítěte, které má jen strach. Nevím, jak moc spolupracuje Váš syn. Pokud máte pochyby, můžete zajít na konzultaci i do jiné ordinace a potom se rozhodněte. Terapie se odvíjí od stavu zubů.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová